Jasełka Bożonarodzeniowe

To już wieloletnia tradycja naszej szkoły, że w ostatnich dniach nauki przed Świętami Bożego Narodzenia uczniowie wystawiają jasełka dla całej społeczności szkolnej i zaproszonych gości. Na widowni wraz z uczniami i nauczycielami naszej szkoły zasiedli zaproszeni goście, wśród których znaleźli się: ksiądz kanonik Alojzy Zatoń, radny gminy Kłomnice pan Janusz Ciastek , sołtys wsi Garnek pani Wiesława Jędras oraz rodzice. Tegoroczne jasełka pt.: „Betlejemscy wędrowcy” odbyły się w naszej szkole 21 grudnia 2013 r. Uczniowie III klasy gimnazjum, pod opieką nauczycielki Sławomiry Mikulskiej – Jaśkiewicz przygotowali niezwykłe widowisko. Scenografię przygotowała pani Luiza Juszczyk. Na scenie pojawiły się tradycyjne postacie takie jak: Maryja, Józef, Aniołowie, Trzej Królowie, pastuszkowie oraz fryzjer, szewc, herold i gospodarze domów w Betlejem. Akcję przedstawienia umiejscowiono w pięciu przestrzeniach: w domu Maryi i Józefa w Nazarecie, w domu szewca i fryzjera, przy drzwiach domów w Betlejem, na pastwisku oraz w szopie, gdzie narodził się Jezus. Widowisko było ilustrowane pięknymi kolędami i pastorałkami śpiewanymi przez uczniów przy akompaniamencie gitar i podkładów instrumentalnych. Całość dopełniły kolędy grane na instrumentach dętych. Niezwykła scenografia, oprawa muzyczna, kolorowe stroje, piękne kolędy i pastorałki, a przede wszystkim uczniowie, którzy wczuli się bardzo w swoje role, zachwyciły nauczycieli, uczniów, i zaproszonych gości, wprowadzając wszystkich w świąteczny nastrój. Spektakl został ciepło przyjęty przez zebranych i nagrodzony gromkimi brawami. Po jasełkach odbył się koncert kolęd. Każda klasa przygotowała jedną kolędę lub pastorałkę. Niektóre klasy ubarwiły występy grą na instrumentach. Przedstawiciele gminy pod wrażeniem spektaklu poprosili o powtórne zaprezentowanie go szerszej publiczności. Przedstawienie zostało powtórzone 02.01.2013r. dla społeczności Garnka i okolic. Uczniowie biorący udział w jasełkach zostali również zaproszeni na sesję Rady Gminy, gdzie zaśpiewali wybrane utwory świąteczne.

jasełka.jpg