Dzień Papieski

14 października w całej Polsce obchodzono XII Dzień Papieski pod hasłem „Jan Paweł II – Papież Rodziny”. Dzień Papieski to święto ustanowione decyzją Sejmu Rzeczpospolitej Polskiej ustawą z dnia 27 lipca 2005 roku "w hołdzie największemu autorytetowi XX wieku"- Janowi Pawłowi II. Z tej okazji 15 października w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia przygotowana przez uczniów kl III gimnazjum pod kierunkiem p. Sławomiry Mikulskiej - Jaśkiewicz. Uczniowie przedstawili montaż słowno – muzyczny poświęcony osobie Jana Pawła II. Montaż przypominał nauczanie naszego ojca świętego i był okazją do zastanowienia się nad tym, co możemy z tego nauczania wprowadzić w życie . Uczniowie recytowali wiersze, śpiewali piosenki i grali na gitarach. Wcześniej zaprezentowali go wspólnocie parafialnej zgromadzonej w kościele pw. Niepokalanego Poczęcia NMP w Garnku.