Kajetanowice 2012

W dniu 6 września 2012r. o godz. 16.00 w Kajetanowicach wspomniano zamordowanych w 1939 roku mieszkańców wsi Kajetanowice i Piaski. W ich intencji została odprawiona Msza Święta. Uczniowie naszej szkoły pod opieką pani Stanisławy Pruszek wzięli udział w tej uroczystości. Po mszy delegacje władz Gminy Gidle, mieszkańcy wsi oraz dzieci i młodzież ze szkół Gminy Gidle i Kłomnice złożyły wiązanki kwiatów pod zbiorową mogiłą pomordowanych mieszkańców. Okolicznościowe przemówienie wygłosiła Wójt Gminy Gidle – Krystyna Kubasiak. Na zakończenie uroczystości wystąpiła młodzież z Gminnego Ośrodka Kultury w Gidlach w krótkim programie artystycznym.

kajetanowice mogiła.jpg