Piknik historyczny "Przywrócić pamięć"

W dniu 16 września 2012 roku, w niedzielne popołudnie, przedstawiciele Zespołu Szkół im. B. Prusa w Garnku z panią dyrektor Anida Chybalską oraz opiekunem SU Izabelą Canghelaris wzięli udział w pikniku historycznym „Przywrócić pamięć”. Uroczystość miała miejsce w Karczewicach przy tablicy pamiątkowej. Spotkanie rozpoczęła modlitwa w intencji polskich żołnierzy poległych w obronie Ojczyzny podczas II Wojny Światowej. Następnie odbył się apel poległych i złożenie kwiatów przez zaproszonych gości oraz uczniów. Swoje umiejętności zaprezentowała orkiestra dęta OSP Karczewice-Garnek. Główną atrakcja była inscenizacja potyczki żołnierzy Armii Krajowej z Oddziału „Grunwald” z żandarmerią niemiecką. Na koniec imprezy wszyscy uczestnicy mieli okazję skosztować zupy z kuchni polowej.

karczewice.jpg