SzkOła Podstawowa im. Bolesława Prusa w Garnku


KONKURS PIOSENKI ANGIELSKIEJ „ENGLISH KIDS SONG”

      W dniu 23 maja 2012 w Zespole Szkół im. B. Prusa w Garnku odbył się Gminny Konkurs Piosenki Angielskiej „ENGLISH KIDS SONG” dla najmłodszych uczniów naszych szkół. Organizatorkami były pani Małgorzata Zięba oraz pani Izabela Canghelaris. Pomysł zorganizowania tego konkursu powstał w naszych głowach przede wszystkim dlatego, że chcieliśmy pokazać, jak ładnie i chętnie śpiewają uczniowie klas młodszych, o których tak często zapominamy organizując różne konkursy. Być może wydaje nam się, że oni nie mogą sprostać pewnym wymaganiom na odpowiednio wysokim poziomie. Konkurs zaprzeczył tym stereotypom i udowodnił, że najmłodszych uczniów stać na wiele i potrafią nas pozytywnie zaskoczyć, jak również oczarować. To oni przecież należą do najwdzięczniejszej grupy uczniów, którzy nie kryją swoich emocji, potrafią ekspresyjnie wyrazić siebie. W naszej szkole gościliśmy uczniów oraz opiekunów z 7 szkół: Zespół Szkół w Konarach, Zespół Szkół w Zawadzie, Zespół Szkół w Kłomnicach, Zespół Szkół w Rzerzęczycach, Zespół Szkół w Skrzydlowie, Szkoła Filialna w Rzekach Wielkich oraz Zespół Szkół w Garnku. Uczestnicy konkursu wykonywali dowolnie wybraną piosenkę w języku angielskim, do której przygotowali kolorowe kostiumy oraz układy taneczne. Wszyscy byli bardzo dobrze przygotowali, wiec jury miało duży problem z wyłonieniem laureatów konkursu. Po długich obradach wyłoniono zwycięzców w kategorii solo i kategorii duet. I miejsce w kategorii solo zajęła Monika Owczarek ze szkoły w Rzerzęczycach, II miejsce Mikołaj Mackiewicz ze szkoły w Rzekach Wielkich, III miejsce Milena Baran ze szkoły w Garnku oraz wyróżnienie zdobyła Julia Chmielarz ze szkoły w Rzekach Wielkich. W kategorii duet nagrody zdobyli. I miejsce Jakub Szymczak i Kinga Stachowicz ze szkoły w Skrzydlowie. II miejsce uzyskali Zuzanna Kosmala i Justyna Kępka ze szkoły w Garnku, zaś III miejsce należy do Patrycji Brondel i Kamila Kliszcza ze szkoły w Konarach. Wyróznienie powędrowało do Julii Romianowskiej i Darii Wójcik z Kłomnic. Ponadto jury przyznało nagrodę Grand Prix dla uczennicy klasy I Szkoły Podstawowej Im. B. Prusa w Garnku - Julii Drożdźynskiej. Wszyscy uczniowie otrzymali dyplomy za udział oraz drobne upominki w postaci zabawek lub przyborów szkolnych. Zwycięscy zostali nagrodzeni książkami i dyplomami.

Pragniemy wszystkim uczestnikom serdecznie podziękować za przybycie i za udział w konkursie. Podziękowanie ślemy również dla opiekunów uczniów: pani Ewie Bąk, panu Arkadiuszowi Sitkowi, pani Anecie Prokop, pani Aldonie Mroziakiewicz oraz Annie Witkowskiej za piękne przygotowanie uczniów do występów. Ponadto chcemy wyrazić naszą wdzięczność paniom z jury: pani Annie Kusztal, pani Agnieszce Kloczkowskiej, pani Urszuli Piwowarczyk oraz pani Karolinie Stanisz.

W opini samych uczestników i publiczności konkurs był fantastyczną imprezą, która dostarczyła niezapomnianych wrażeń i wielu pozytywnych emocji.

Wróć

Copyright © 2010 - A.W.
zalecana przeglądarka - Internet Explorer v. 7.0
kopiowanie i nieautoryzowane wykorzystywanie materiałów umieszczonych w serwisie - zabronione