SzkOła Podstawowa im. Bolesława Prusa w Garnku


Konkurs wiedzy o Chopinie

Justyna Bednarczyk (klasa III), Judyta Topolska (klasa III) i Magdalena Ociepa (klasa Ib) to drużyna, która reprezentowała Gimnazjum w Garnku w Regionalnym Konkursie Wiedzy o Fryderyku Chopinie i Jego Epoce zorganizowanym przez Filharmonię w Częstochowie, Samorządowy Ośrodek Doskonalenia, Regionalny Ośrodek Kultury w Częstochowie oraz Kuratorium Oświaty w Katowicach - Delegatura w Częstochowie dla uczniów z regionu częstochowskiego. Konkurs był jednym z wydarzeń kulturalnych zorganizowanych dla upamiętnienia 200 rocznicy urodzin Fryderyka Chopina.

Konkurs składał się z trzech etapów. Pierwszy – szkolny odbył się 17 grudnia 2009r. i pozwolił wyłonić szkolną drużynę. Drugi etap miał miejsce 15 marca br. w Technicznych Zakładach Naukowych w Częstochowie. Spośród wszystkich uczestników – reprezentantów gimnazjów z Częstochowy oraz okolicznych powiatów wyłoniono 5 najlepszych drużyn, które wzięły udział w Wielkim Finale Konkursu, który odbył się 27 maja br. w auli Akademii Jana Długosza w Częstochowie. Uczestniczące w nim drużyny miały przed sobą niełatwe zadanie. Oprócz pytań dotyczących biografii kompozytora, uczniowie musieli popisać się znajomością jego twórczości – rozpoznając utwory. Uczestnicy wykazali się również wiedzą dotyczącą epoki romantyzmu, tańców polskich i europejskich, posługiwali się terminami muzycznymi. Zadania konkursowe dotyczyły również malarstwa. Uczniowie rozpoznawali obrazy słynnych malarzy i odpowiadali na związane z nimi pytania. Ostatnie zadanie wymagało od gimnazjalistów wykazania się kreatywnością. Uczniowie musieli zaprezentować koncertową zapowiedź wylosowanego utworu, z czym wspaniale poradziła sobie Judyta. Drużyna z naszej szkoły zajęła w finale III miejsce. Uczennice otrzymały dyplomy i upominki, a co najważniejsze – uzyskały tytuł laureata konkursu.

Na uwagę zasługuje również postawa naszych gimnazjalistów, którzy wspierali drużynę podczas finału. Uczniowie klas: Ib, I a i III byli wspaniale przygotowaną publicznością. Przygotowali odpowiednią charakteryzację Chopina, posiadali rekwizyty oraz transparent.

W galerii umieściliśmy zdjęcia z tego ważnego wydarzenia.

Wróć

Copyright © 2010 - A.W.
zalecana przeglądarka - Internet Explorer v. 7.0
kopiowanie i nieautoryzowane wykorzystywanie materiałów umieszczonych w serwisie - zabronione