SzkOła Podstawowa im. Bolesława Prusa w Garnku


DZIEŃ PATRONA

W dniu 29 października w Szkole Podstawowej w Garnku miała miejsce uroczystość poświęcona Patronowi Szkoły - Bolesławowi Prusowi. Po odśpiewaniu hymnów i krótkiej części oficjalnej uczniowie z klasy V i VIa wystawili sztukę na motywach noweli Bolesława Prusa pt. „Katarynka”.
Najpierw głos zabrał sam Bolesław Prus ( Kryspin Sztuk), który „zszedł” z pomnika i przybliżył obecnym swoje dokonania literackie, jak również podkreślił fakt, że zawsze upominał się o prawa dzieci i ich losem starał się wzruszyć czytelników. Następnie uczniowie z klasy V przedstawili na scenie wzruszającą historię małej dziewczynki, która, mimo że niewidoma, otworzyła oczy drugiemu człowiekowi. Przedstawienie miało skłonić obecnych do refleksji na temat niesienia pomocy potrzebującym. Na zakończenie pan Bolesław Prus znów „zszedł” z cokołu i przypomniał, że w Nałęczowie często spacerował po parku i „gubił” cukierki przez specjalnie zrobioną dziurkę w kieszeni marynarki, żeby dzieci lgnęły do niego. Tym razem też miał słodycze przy sobie i poczęstował nimi wszystkich obecnych.
Publiczność doceniła talenty recytatorskie i aktorskie występujących i nagrodziła ich gromkimi brawami.Akademia bardzo spodobała się najmłodszym… z wiadomych względów.
Osoby odpowiedzialne za przygotowanie uroczystości: p. Ilona Raźniak, p. Dorota Kozłowska dziękują recytatorom i aktorom, Marcinowi Szewczykowi, który namalował portret Prusa, oraz wszystkim pozostałym, którzy pomogli w przygotowaniu przedstawienia.

kkkk.jpg

Wróć

Copyright © 2010 - A.W.
zalecana przeglądarka - Internet Explorer v. 7.0
kopiowanie i nieautoryzowane wykorzystywanie materiałów umieszczonych w serwisie - zabronione