Wycieczka w Pieniny

27 i 28 maja uczniowie klas IV- VI uczestniczyli w dwudniowej wycieczce krajoznawczo - turystycznej w Pieniny. Oprócz świetnej zabawy i wspaniałej pogody dzieciom podczas wyjazdu towarzyszyło wiele atrakcji. Wycieczka rozpoczęła się spacerem po Szczawnicy. Uczniowie dowiedzieli się, że kiedyś bywał tam Henryk Sienkiewicz, poznali miejsca związane z jego pobytem oraz pozowali do wspólnego zdjęcia pod pomnikiem pisarza. Następnie pozyskali wiedzę na temat źródeł wód mineralnych i architektury uzdrowiska. Kolejnym miejscem na trasie wycieczki był Wąwóz Homole. Idąc wąwozem, dzieci mogły podziwiać przyrodę, zobaczyć skały i poczuć potęgę natury. Była to dla nich wspaniała lekcja biologii i geografii w terenie. Czorsztyn i Niedzica były celem drugiego dnia pobytu w Pieninach. Zwiedzanie rozpoczęło się rejsem po zalewie Czorsztyńskim, następnie dzieci obejrzały wnętrza zamku w Niedzicy i zaporę. Widziały również ruiny fortyfikacji w Czorsztynie. Na zakończenie uczestnicy wycieczki zwiedzili Kościół św. Michała Archanioła w Dębnie Podhalańskim. Jest to gotycki zabytek klasy zerowej wpisany na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Największą jednak atrakcją dla dzieci był zjazd wyciągiem krzesełkowym po wyjściu z Wąwozu Homole oraz jazda po torze saneczkowym w Kluszkowcach.

Pieniny.jpg