I POWIATOWY KONKURS „TibiPatria – Tobie Ojczyzno”

W ramach obchodów stulecia odzyskania przez Polskę niepodległości w naszej szkole został zorganizowany I Powiatowy Konkurs Multimedialny pod hasłem „TibiPatria – Tobie Ojczyzno”. Celem konkursu było zainteresowanie uczniów historią Polski, rozwijanie poczucia własnej tożsamości narodowej, poznanie sylwetek bohaterów narodowych walczących o odzyskanie niepodległości oraz wzbudzenie dla nich szacunku i wdzięczności za poświęcenie, rozwijanie kreatywności i umiejętności poszukiwania informacji oraz doskonalenie umiejętności informatycznych.
Temat pierwszej edycji konkursu brzmiał następująco: „Wincenty Witos – jeden z ojców polskiej niepodległości”.

Nagrodzeni uczniowie:

I miejsce – Klaudia Wrońska, uczennica SP w Garnku
II miejsce- Nikola Kasprzyk, uczennica SP w Rzerzęczycach
III miejsce – Miłosz Urbański, uczeń SP w Skrzydlowie oraz Mateusz Wójcik, uczeń SP w Garnku
Wyróżnienie- Magdalena Kulesza, uczennica SP w Zawadzie oraz Justyna Kępka, uczennica SP w Garnku.

Organizatorki: Dorota Kozłowska, Sławomira Mikulska – Jaśkiewicz, Luiza Juszczyk, Agnieszka Miarzyńska dziękują uczestnikom konkursu za zaangażowanie oraz sponsorom nagród: Starostwu Powiatowemu w Częstochowie i Urzędowi Gminy w Kłomnicach.