SzkOła Podstawowa im. Bolesława Prusa w Garnku


SPOTKANIE AUTORSKIE

W piątek 15 marca 2019r. odbyło się w naszej szkole spotkanie autorskie z panem Cezarym Lisem - autorem książek o historii regionu częstochowskiego i radomszczańskiego.
Uczestnikami spotkania byli uczniowie klas V- VIII, III gimnazjum, zainteresowani mieszkańcy Garnka i okolic oraz radni - pan Tomasz Igielski i pan Tomasz Wroński. Pan Cezary Lis opowiedział w sposób niezwykle ciepły i sentymentalny o Garnku, Przyrowie, Kłomnicach, Kruszynie, Kobielach Wielkich i wielu okolicznych miejscowościach.
Zaprezentował swoje książki, a wśród nich jedną z najnowszych - "Świat, który odszedł"- wydaną z okazji 100 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Publikacja jest opowieścią o wydarzeniach II wojny światowej oraz losach właścicieli okolicznych majątków. Szczególnym walorem książki są ilustracje przedstawiające dwory i pałace odtworzone przez malarkę na podstawie zdjęć i opowieści.
Pan Cezary Lis na co dzień mieszka w Niemczech, lecz uważa, że to okolice Częstochowy i Radomska są najpiękniejsze, najciekawsze i im poświęca swoje książki, bo jak mówi: " jeżeli dla mojej mamy te miejsca są najpiękniejsze, to i ja je pokochałem". Spotkanie z panem Cezarym Lisem odbyło się dzięki pomocy pani Małgorzaty Smolarczyk, za co serdecznie dziękujemy.

Joanna Wójcik

Cez12.jpg

Wróć

Copyright © 2010 - A.W.
zalecana przeglądarka - Internet Explorer v. 7.0
kopiowanie i nieautoryzowane wykorzystywanie materiałów umieszczonych w serwisie - zabronione