SzkOła Podstawowa im. Bolesława Prusa w Garnku


KOROWÓD KOLĘDNIKÓW

1 lutego o godz. 11.00 uczniowie Szkoły Podstawowej im. B. Prusa w Garnku pod opieką nauczycielek - pani Joanny Wójcik, pani Katarzyny Fabrykowskiej, pani Agnieszki Dróżdż - wyruszyli w korowodzie kolędników, przywołując staropolską tradycję, włączając uczniów w życie społeczne i kształtując w ten sposób społeczne i obywatelskie kompetencje kluczowe. Parada odbyła się w przeddzień święta Matki Boskiej Gromnicznej, czyli na zakończenie okresu bożonarodzeniowego.
Kolędnicy, a wśród nich: król Herod, Żyd, Śmierć, Diabeł, Kolędnik i chór Aniołów w przebraniach i z rekwizytami, grając i śpiewając kolędy i pastorałki, przeszli spod budynku szkoły do najważniejszych obiektów, związanych z kulturą i lokalną tradycją oraz pobliskich firm. Odwiedzili Koło Gospodyń Wiejskich „Garnkowianki”, filię Gminnej Biblioteki Publicznej w Garnku, firmę VIV Mechanicals oraz Gospodarstwo Agroturystyczne „Niezapominajka”.
W każdym z miejsc kolędnicy prezentowali scenkę związaną z narodzeniem Jezusa, pozdrawiali gospodarzy oraz wygłaszali i wyśpiewywali życzenia noworoczne, a na pamiątkę wręczali gospodarzom noworoczną kartkę. W zamian spotkali się z serdecznym przyjęciem przez panią bibliotekarkę i czytelników biblioteki, panie z KGW „Garnkowianki”, dyrekcję oraz pracowników firmy VIV Mechanicals oraz właścicieli Gospodarstwa Agroturystycznego „Niezapominajka”. Wszędzie na kolędników czekał słodki poczęstunek, a w „Niezapominajce” – przysmak wszystkich dzieci, czyli pizza.
Dla uczniów SP w Garnku udział w korowodzie kolędników to nowe doświadczenie, które dostarczyło wiele radości oraz wrażeń estetycznych zarówno występującym jak i odbiorcom.

kk.jpg

Wróć

Copyright © 2010 - A.W.
zalecana przeglądarka - Internet Explorer v. 7.0
kopiowanie i nieautoryzowane wykorzystywanie materiałów umieszczonych w serwisie - zabronione