JASEŁKA BOŻONARODZENIOWE

Dnia 21 grudnia 2018 roku odbyły się jasełka bożonarodzeniowe pt. „Pójdźmy wszyscy do stajenki”. Zostały przygotowane przez uczniów klasy III gimnazjum, VIII, VII, VI, IV SP pod opieką p. Doroty Kozłowskiej, Ewy Makles i Sławomiry Jaśkiewicz. Oprawą muzyczną zajmował się p. Paweł Szumlas. Sceneria została wykonana przez p. Luizę Juszczyk i Magdalenę Kos – Jafrę.
O godzinie 10.00 rozpoczęło się przedstawienie, na które przybyły wszystkie klasy wraz z nauczycielami oraz zaproszeni goście: ks. Dariusz Tuczapski, ks. Alojzy Zatoń i rodzice. Inscenizacja wywołała wiele emocji, ponieważ było śmiesznie i wzruszająco. Zgodnie z tradycją pojawili się na scenie we wspaniałych kostiumach Maria i Józef, trzej królowie, pasterze i anioły. Spektakl zawierał zarówno partie mówione, jak i śpiewane. Widzowie mogli usłyszeć znane kolędy w wykonaniu solistów z klas starszych oraz dzieci z oddziału przedszkolnego. Występy wokalne oraz tańce zostały bardzo ciepło przyjęte przez zebranych i nagrodzone gromkimi brawami.
Na zakończenie głos zabrała Pani Dyrektor, która złożyła wszystkim obecnym życzenia świąteczne i noworoczne.