ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI

Obchody Święta Niepodległości w Szkole Podstawowej im. B. Prusa w Garnku rozpoczęły się
9 listopada 2018 r. uroczystą akademią dla uczniów oraz całej społeczności szkolnej.
Po akademii o godz. 11.11 wszyscy uczniowie, nauczyciele, pracownicy szkoły i rodzice odśpiewali hymn państwowy.
W sobotę 10 listopada 2018 roku w Kościele Parafialnym pod wezwaniem Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny w Garnku odbyła się Wieczornica Patriotyczna. Punktualnie
o godzinie 18.00 proboszcz parafii powitał zebranych. Program artystyczny rozpoczął się występem przedszkolaków, przygotowanych przez panią Annę Pakułę oraz panią Monikę Kamińską - Janik. Najmłodsi śpiewali piosenki, recytowali "Katechizm polskiego dziecka", fragment "Pana Tadeusza" - "Inwokację" oraz wykonali taniec z flagą. Następnie zaprezentowali się uczniowie szkoły podstawowej i gimnazjum, przygotowani przez panią Joannę Wójcik, panią Katarzynę Fabrykowską, panią Izabelę Małek oraz pana Pawła Szumlasa. Podczas występu uczniowie poprzez recytację poezji i prozy oraz wykonanie pieśni patriotycznych, przybliżyli wybrane fragmenty historii Polski i przypomnieli ważne postacie, które miały znaczący wpływ na odzyskanie niepodległości. Uroczystość uświetnił swym występem pan Krzysztof Bigaj, śpiewając pieśni patriotyczne przy akompaniamencie pianisty - pana Mateusza Zastawnego. Na koniec zaprezentował się zespół „Klepisko”,,/b> wyśpiewując utwory patriotyczne z ludowym wydźwiękiem przy akompaniamencie skrzypiec i harmonii.
Organizatorem wieczornicy byli: Szkoła Podstawowa im. B. Prusa w Garnku, Gminny Ośrodek Kultury w Kłomnicach oraz proboszcz parafii w Garnku.