SzkOła Podstawowa im. Bolesława Prusa w Garnku


CHRISTMAS SONGS FESTIVAL

W dniu 1 grudnia 2017r. w Szkole Podstawowej im. B. Prusa w Garnku odbył się po raz siódmy Międzyszkolny konkurs piosenki angielskiej CHRISTMAS SONGS FESTIVAL.
Został zorganizowany przez nauczycieli języka angielskiego Szkoły Podstawowej im. B. Prusa w Garnku: Małgorzatę Ziębę, Izabelę Canghelaris oraz Renatę Chrostowską.
Każdego roku ta impreza cieszy się dużym zainteresowaniem uczniów i nauczycieli. Również w tym roku frekwencja była duża. W konkursie wzięło udział 24 uczestników. Tym razem uczniowie prezentowali piosenki o tematyce świątecznej. Celem naszych konkursów jest promowanie młodych talentów wokalnych, wspieranie uczniów, którzy nie wahają się śpiewać w języku angielskim, zachęcanie do zdrowej rywalizacji i dobrej zabawy, która towarzyszy uczestnikom, rodzicom i nauczycielom.
Język angielski jest bardzo popularny na całym świecie i powinnością nauczycieli uczących języka jest zachęcać dzieci, uczniów już od najmłodszych lat do jego poznawania. Poziom konkursu jest corocznie bardzo wysoki i w tym roku również uczniowie nie zawiedli i bardzo profesjonalnie przygotowali się do występów. Jury musiało dokonać trudnego wyboru.
Jury reprezentowali: pani Violetta Ojrzyńska nauczyciel śpiewu i dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Gidlach, pani Ewa Nieszporek- nauczyciel języka angielskiego w Zespole Szkół im. Jana Kochanowskiego w Częstochowie, pani Emilia Pikos nauczyciel muzyki w Szkole Podstawowej im. Heleny i Aleksandra Ostrowskich w Silniczce. Jury wyłoniło następujących zwycięzców.
W kategorii klas I-III Szkoły Podstawowej:
I miejsce zdobyła Patrycja Pałuszka, uczennica kl. I Szkoły Podstawowej w Rzerzęczycach;
II miejsce zajęła uczennica kl. III Szkoły Podstawowej w Zawadzie – Amelia Grabarczyk;
III nagrodę zdobyła Maja Góra uczennica kl. III Szkoły Podstawowej w Garnku.
Wyróżnienia powędrowały do: Darii Piaseckiej uczennicy kl. III Szkoły Podstawowej w Skrzydlowie, oraz Klaudii Baran uczennicy kl. III Szkoły Podstawowej w Garnku.

W kategorii klas IV-VI Szkoły Podstawowej wyłoniono zwycięzców:
I miejsce – Laura Grabarczyk uczennica kl. VI Szkoły Podstawowej w Zawadzie;
II miejsce – Bartosz Bąk, uczeń kl. IV Szkoły Podstawowej w Kłomnicach;
III miejsce zdobyła Maja Gajewicz uczennica kl. VI Szkoły Podstawowej w Rzerzęczycach.


Dziękujemy opiekunom uczestników konkursu : p. Anecie Prokop, p. Joannie Sulidze, p. Agnieszce Kloczkowskiej, p. Elżbiecie Twardoch, p. Annie Łęgowik, p. Arkadiuszowi Sitkowi, p. Agnieszce Szydzie, p. Annie Wawrzkiewicz, p. Aleksandrze Niesmacznej, p. Aldonie Mroziakiewicz, p. Małgorzacie Gojević, p. Justynie Radeckiej oraz p. Sylwii Hadaś za ich przygotowanie i motywowanie do nauki języków obcych.
Życzymy nauczycielom wielu sukcesów i satysfakcji z pracy. Wszyscy uczniowie: zwycięzcy oraz wyróżnieni otrzymali nagrody oraz dyplomy. Pozostali uczniowie również otrzymali drobne upominki na pamiątkę konkursu.
Podziękowania należą się sponsorom konkursu. Fundatorami nagród tegorocznego konkursu byli: pani Katarzyna Jurkowska - dyrektor Szkoły Podstawowej im. B. Prusa w Garnku, Sklep Evita pana Tomasza Draba z Kłomnic , Wydawnictwa Pearson i Oxford. Gratulujemy wszystkim zwycięzcom i ich opiekunom, dziękujemy wszystkim za przybycie i udział.
Życzymy wielu sukcesów na przyszłość i zapraszamy do nas za rok na kolejny konkurs.

konkurs.jpg

Wróć

Copyright © 2010 - A.W.
zalecana przeglądarka - Internet Explorer v. 7.0
kopiowanie i nieautoryzowane wykorzystywanie materiałów umieszczonych w serwisie - zabronione