PROJEKTY CZYTELNICZE

W miesiącu październiku Sławomira Mikulska – Jaśkiewicz przygotowała i przeprowadziła w klasach I – III projekty czytelnicze pod hasłem: „W magicznym świecie baśni Andersena”. Podstawowym założeniem projektu było kształtowanie zainteresowań czytelniczych uczniów. Kontakt z książką miał stać się dla dzieci przygodą, rozwijającą ich wyobraźnię. Nauczycielce zależało na tym by wprowadzić uczniów do krainy literatury i zapoznać ich z twórczością H. Ch. Andersena. Przygotowane zabawy plastyczne, w których dzieci chętnie brały udział, miały przybliżyć im świat książki oraz poszerzyć wiedzę o świecie. Uczniowie z przyjemnością wykonali ilustrację do poznanych baśni. W każdej klasie przeczytano inną baśń H. Ch. Andersena, w kl. I – „Brzydkie kaczątko”, w kl. II - „Dzielny ołowiany żołnierzyk”, w kl. III – „Dwanaście łabędzi”. Uczennice kl. IIg. Justyna Kępka, Karolina Kosmala i Weronika Magdziarz przeczytały uczniom baśnie i przeprowadziły konkurs ich znajomości.

PC.jpg