ŚWIĘTO RODZINY

W dniu 7 czerwca uczniowie klas I, II i oddziału przedszkolnego obchodzili Święto Rodziny, zorganizowane przez swoje wychowawczynie. Uroczystość miała niecodzienny charakter, bo przybyli do szkoły rodzice i dzieci wspólnie uczestniczyli w zabawach sportowych. Obchody święta rozpoczęły się o godzinie 17.30 krótkim występem uczniów. Następnie wszyscy zebrani wspólnie bawili się w pląs „Tańczymy labada”. Potem odbyły się wyścigi w rzędach. Rodzice i dzieci byli podzieleni na trzy grupy. Pierwszą konkurencją było kozłowanie piłki do pachołka i z powrotem. Najmłodsi mogli biec z piłką. Drugą konkurencją było przenoszenie nadmuchanego balonika na rozłożonej gazecie. Dziecko niosło balon z mamą lub tatą. Liczyła się dobra współpraca. Następnie mamy i tatusiowie przenosili dzieci na kocu po wyznaczonej trasie. Zawody zakończyło przeciąganie liny. Sportowe zabawy dostarczyły uczestnikom wiele emocji i radości. Dzieciom najbardziej podobało się przenoszenie na kocu. W podziękowaniu za wspólną zabawę uczniowie wręczyli swoim rodzicom medale: SUPER MAMA, SUPER TATA. Potem udali się do klas na poczęstunek.

DR.jpg