DZIEŃ ZIEMI

Szkolne obchody Dnia Ziemi
Zgodnie z tradycją naszej szkoły także w tym roku nauczyciele edukacji wczesnoszkolnej i przedszkolnej zorganizowali uroczystość z okazji Dnia Ziemi. To szkolne święto odbyło się 8 maja. Najmłodsi uczniowie poprzez swoje występy po raz kolejny propagowali ochronę przyrody i ekologię. Obchody Dnia Ziemi rozpoczęli uczniowie klasy I i II, którzy zaprezentowali układ taneczny z pomponami. Następnie klasa IIIa przedstawiła ciekawe propozycje mody ekologicznej. Uczestnicy pokazu wykazali się pomysłowością i zdolnościami „krawieckimi”. Później dzieci z oddziału przedszkolnego i klasy IIIb wystąpiły w przedstawieniu o królewnie Śmieszce, która walczyła z problemem śmieci w swoim królestwie. Potem uczniowie klasy IIIa zaprezentowali się w kolejnym układzie tanecznym. Na zakończenie uroczystości w sali gimnastycznej wystąpiły dzieci z klasy II w przedstawieniu o kosmitach, którzy przybyli rakietą na Ziemię w poszukiwaniu ziół dla chorego przyjaciela. Pomimo wielu przeciwności udało im się przywrócić kolegę do zdrowia, pomogły im w tym leśne zwierzęta. Po występach wszystkie klasy szkoły podstawowej udały się na Zielony Marsz ulicami naszej miejscowości. Uczniowie nawoływali mieszkańców do ochrony środowiska. Dziękujemy rodzicom za pomoc w organizacji naszej uroczystości, za przygotowanie strojów dla dzieci :)

dz.JPG