SzkOła Podstawowa im. Bolesława Prusa w Garnku


II Rodzinna Majówka 2017

21 maja 2017 r. na placu szkolnym przy Zespole Szkół im. B. Prusa w Garnku odbył się festyn " II Rodzinna Majówka 2017". W wydarzeniu licznie uczestniczyli uczniowie, rodzice, dziadkowie oraz mieszkańcy Garnka i okolicznych miejscowości. Zgromadzonych gości o godz. 15.00 powitała pani Dyrektor Zespołu Szkół im. B. Prusa w Garnku - Anida Chybalska. "Rodzinną Majówkę" zaszczycili swą obecnością przedstawiciele Gminy Kłomnice oraz sponsorzy imprezy.
W programie festynu znalazły się atrakcje, z których mogli skorzystać wszyscy. Rodzice przygotowali dla odwiedzających stoiska gastronomiczne, na których oferowano kawę, ciasta oraz kiełbaski z grilla. Amatorzy słodyczy mogli skosztować lodów, popcornu i waty cukrowej. Zainteresowanie budziło stoisko, przy którym malowano dzieciom twarze oraz stoisko kosmetyczne z pokazami makijażu. Dzieci bawiły się na dmuchanej zjeżdżalni oraz zamku, a także korzystały z atrakcji, jaką było zwiedzanie wozu straży pożarnej.
„Rodzinną Majówkę” prowadził wodzirej, który angażował do wspólnych zabaw dzieci i rodziców. Wszyscy aktywnie uczestniczyli w proponowanych przez niego formach rozrywki. Największą atrakcją festynu była wspólna zabawa pod nazwą „Prezent za liczbę”, zorganizowana dzięki pomocy i ofiarności licznych sponsorów. Wszyscy uczestnicy zabawy zostali nagrodzeni upominkami, a ponadto mieli możliwość otrzymania jednej 54 nagród głównych. Na scenie prezentowali się uczniowie szkoły. Można było podziwiać występy dzieci z klas I - III, uczniów uzdolnionych wokalnie oraz artystycznie. Na scenie odbywały się m.in. pokazy tańca. W czasie festynu zaprezentowała się grupa Mażoretek oraz Koło Gospodyń Wiejskich "Garnkowianki", ponadto odbył się pokaz sztuk walki oraz pokaz udzielania pierwszej pomocy. Wydarzeniem towarzyszącym był I Turniej Tenisa Stołowego pod hasłem "Dziękuję, nie piję!", zorganizowany w ramach szkolnego programu profilaktyki. Wzięli w nim udział uczniowie, rodzice, nauczyciele oraz pracownicy szkoły. Ostatnim punktem programu był koncert zespołu Cover Max.
Na zakończenie festynu pani Dyrektor Anida Chybalska podsumowała I Turniej Tenisa Stołowego, wręczając zwycięzcom dyplomy i puchary, ponadto wyraziła wdzięczność rodzicom, uczestniczącym dzieciom, nauczycielom oraz sponsorom wspierającym tę szczególną akcję. "Rodzinna Majówka" odbyła się dzięki hojności i życzliwości właścicieli miejscowych firm handlowo – usługowych, mieszkańców, Gminnego Ośrodka Kultury w Kłomnicach oraz ogromnemu zaangażowaniu Rady Rodziców. Festyn można uznać za udane przedsięwzięcie, o czym świadczą liczne pozytywne opinie uczniów, mieszkańców oraz gości. Był to prawdziwie rodzinny festyn.
Dyrekcja, uczniowie i nauczyciele Zespołu Szkół im. B. Prusa w Garnku składają serdeczne podziękowania rodzicom, właścicielom firm, przedstawicielom lokalnej władzy i wszystkim osobom zaangażowanym w organizację „Rodzinnej Majówki” za wsparcie, okazaną przychylność oraz pomoc.

Wróć

Copyright © 2010 - A.W.
zalecana przeglądarka - Internet Explorer v. 7.0
kopiowanie i nieautoryzowane wykorzystywanie materiałów umieszczonych w serwisie - zabronione