SzkOła Podstawowa im. Bolesława Prusa w Garnku


ENGLISH SONG FESTIVAL

W dniu 15 maja 2017r. w Zespole Szkół im. B. Prusa w Garnku odbył się cykliczny konkurs piosenki w języku angielskim ENGLISH SONG FESTIVAL. Został zorganizowany przez nauczycieli języka angielskiego Zespołu Szkół w Garnku: Małgorzatę Ziębę, Izabelę Canghelaris oraz Renatę Chrostowską. Konkurs zorganizowany został już po raz szósty i cieszył się dużym zainteresowaniem zarówno wśród uczniów, jak i nauczycieli. Podobnie było i w tym roku, nie zawiedliśmy się, frekwencja była duża. W konkursie uczestniczyło 24 uczestników. Naszym celem jest promowanie talentów wokalnych już od najwcześniejszych lat w połączeniu z umiejętnością śpiewania w języku angielskim. Język ten odgrywa niezaprzeczalnie wiodącą rolę w porozumiewaniu się ludzi niemalże na całym świecie, dlatego ważnym jest, aby zachęcać dzieci, uczniów już na pierwszym szczeblu nauki szkolnej do poznania tego języka i zainteresowania ich jego melodią. Poziom konkursu był bardzo wysoki, uczniowie bardzo profesjonalnie przygotowali się do występów. Jury musiało dokonać trudnego wyboru.
Jury reprezentowały: pani Elżbieta Łągiewka, nauczyciel Zespołu Szkół w Skrzydlowie, pani Ewa Nieszporek nauczyciel języka angielskiego w Zespole Szkół im. J. Kochanowskiego w Częstochowie oraz pani Urszula Piwowarczyk nauczyciel w Przedszkolu w Rzekach Wielkich.
Po długich obradach jury wyłoniono następujących zwycięzców.
W kategorii klas I-III Szkoły Podstawowej
I miejsce zdobyła Amelia Grabarczyk, uczennica Zespołu Szkół w Zawadzie,
II miejsce zajęła uczennica Szkoły Podstawowej w Kusiętach Paulina Knysak.
III miejsce należy do Emilii Walasik, z Zespołu Szkół w Witkowicach.
Wyróżnienia powędrowały do: Doroty Stanisz uczennicy Zespołu Szkół w Kłomnicach,
Bartosza Bąka ucznia Zespołu Szkół w Kłomnicach oraz
Igi Małek uczennicy Zespołu Szkół w Witkowicach.


W kategorii klas IV-VI Szkoły Podstawowej zwycięzcą okazała się zostać Laura Grabarczyk, uczennica Zespołu Szkół w Zawadzie.
II miejsce przyznano Antoniemu Sosnowskiemu, uczniowi Zespołu Szkół w Rzerzęczycach.
III miejsce zdobyła Milena Cubała, uczennica Zespołu Szkół w Witkowicach.
Do wyróżnionych przez jury należą:
Maja Gajewicz, uczennica Zespołu Szkół w Rzerzęczycach.
Jury przyznało nagrodę Grand Prix dla uczennicy Zespołu Szkół w Garnku Julii Drożdzyńskej.
Dziękujemy wszystkim opiekunom, za przygotowanie i motywowanie swoich uczniów do nauki języków obcych, tj. pani Aldonie Mroziakiewicz, panu Arkadiuszowi Sitkowi, pani Joannie Sulidze, pani Anecie Prokop, pani Agnieszce Szyda, pani Sylwii Hadaś, pani Karolinie Stanisz, pani Magdalenie Soboniak, pani Malwinie. Wszyscy uczniowie, zwycięzcy oraz wyróżnienie otrzymali nagrody oraz dyplomy. Pozostali uczniowie również otrzymali drobne upominki na pamiątkę konkursu. W tym miejscy pragniemy podziękować sponsorom konkursu: panu Tomaszowi Drabowi, który wsparł nasz konkurs fundując nagrody w postaci drobnych upominków, wydawnictwom Oxford University Press i Macmillan, które wsparły nasz projekt różnymi pozycjami książkowymi i innymi atrakcyjnymi nagrodami, kino Cinema City w Częstochowie, Radzie Rodziców Zespołu Szkół w Garnku oraz Dyrekcji Zespołu Szkół w Garnku Anidzie Chybalskiej.

Gratulujemy wszystkim zwycięzcom i ich opiekunom, za przybycie i udział. Życzymy wielu sukcesów na przyszłość.
Organizatorzy

IMG_6159.JPG

Wróć

Copyright © 2010 - A.W.
zalecana przeglądarka - Internet Explorer v. 7.0
kopiowanie i nieautoryzowane wykorzystywanie materiałów umieszczonych w serwisie - zabronione