SzkOła Podstawowa im. Bolesława Prusa w Garnku


Kwadrans Matematyczny

W dniu 14 marca 2017r. w Zespole Szkół im B. Prusa w Garnku odbył się IV Powiatowy Konkurs "Kwadrans matematyczny" zorganizowany przez nauczycieli matematyki ZS w Garnku:p. A. Dróżdż, p. I. Raźniak i p. E. Wrońską. Uroczystość zaszczycili swoją obecnością zaproszeni goście: Wójt Gminy Kłomnice p. Piotr Juszczyk, Radny Powiatu Częstochowskiego p. Leszek Wiśniewski, Radny Gminy Kłomnice p. Sławomir Jurczyk.
Na początku uczennice klasy I gimnazjum przedstawiły inscenizację pt. "Święto liczby PI" z okazji Światowego Dnia Liczby PI, który był obchodzony 14 marca.
Potem zaczęła się rywalizacja konkursowa. Wzięło w niej udział 32 uczniów z 16 szkół podstawowych (Kłomnice, Zawada, Skrzydlów, Konary, Rzerzęczyce, Witkowice, Lgota Mała, Cykarzew Stary, Olbrachcice, Dabrowa Zielona, Soborzyce, Borowno, Czarny Las, Wierzchowisko, Widzów i Garnek).Konkurs miał formę pisemnego testu, który składał się z 20 zadań zamkniętych i 4 zadań otwartych. Po wysiłku umysłowym dla wszystkich uczestników zmagań konkursowych przygotowany był poczęstunek.
Po sprawdzeniu testów ogłoszono wyniki:
I miejsce –Dawid Tutka, uczeń SP w Kłomnicach;
II miejsce –Zuzanna Juchnik, uczennica SP w Skrzydlowie oraz Sara Dziubek uczennica SP w Witkowicach ;
III miejsce –Bartosz Berski, uczeń SP w Konarach oraz Radosław Lisowski , uczeń SP w Czarnym Lesie;
Wyróżnienie- Iwetta Rusinek, uczennica SP w Dąbrowie Zielonej oraz Weronika Kluska, uczennica SP w Lgocie Małej.

Wszyscy laureaci otrzymali nagrody i dyplomy, a pozostali uczestnicy dyplomy i nagrody pocieszenia. Nagrody te ufundowane były przez sponsorów: Starostwo Powiatowe, Wójta Gminy Kłomnice p. Piotra Juszczyka, Radnego Gminy Kłomnice p. Sławomira Jurczyka, Sklep Evita - p. Tomasza Draba, firmę wielobranżową SOFTMAR p. Mariusza Szafrańca. Na zakończenie Wójt Gminy Kłomnice p. Piotr Juszczyk pogratulował wyróżnionym uczniom oraz podziękował wszystkim uczestnikom za udział w "Kwadransie matematycznym". Zwrócił się również do nauczycieli i wyraził uznanie za przygotowanie uczniów do rywalizacji z zakresu matematyki. Laureatom i ich opiekunom gratulujemy, a pozostałym uczniom dziękujemy za przybycie na konkurs.

2a.jpg

Wróć

Copyright © 2010 - A.W.
zalecana przeglądarka - Internet Explorer v. 7.0
kopiowanie i nieautoryzowane wykorzystywanie materiałów umieszczonych w serwisie - zabronione