Dzień Bezpiecznego Internetu

W tradycję Zespołu Szkół im. B. Prusa w Garnku wpisały się obchody Dnia Bezpiecznego Internetu w ramach programu Komisji Europejskiej "Safer Internet". W tym roku przebiegał pod hasłem: „Razem zmieniamy Internet na lepsze”. Uczniowie klas IV - VI i gimnazjum przygotowali tematyczne plakaty, a nauczycielki informatyki przeprowadziły konkurs multimedialny. W prezentacjach przygotowanych przez uczniów znalazły się wskazówki dotyczące bezpiecznego korzystania z Internetu i zapobiegania zagrożeniom. W ramach szkolnych obchodów DBI przeprowadzona została profesjonalna pogadanka z uczniami kl. IV - VI i gimnazjum przez policjanta z Komisariatu Policji w Kłomnicach - starszego aspiranta, p. Mirosława Nowaka. Działania podjęte przez Zespół Szkół im. B. Prusa w Garnku na rzecz Dnia Bezpiecznego Internetu zostały docenione przez Fundację Dzieci Niczyje oraz Naukową i Akademicką Sieć Komputerową - realizatorów programu w Polsce i potwierdzone zaświadczeniami dla szkoły oraz szkolnego koordynatora.

dzień.jpg