Dzień Pluszowego Misia

Tradycją naszej szkoły stały się obchody Światowego Dnia Pluszowego Misia. Święto to przypada 25 listopada i odbywa się dzięki współpracy i aktywności asystentów bibliotecznych. W tym roku naszą szkołę odwiedził Sznupek, czyli policyjna maskotka, ciesząca się ogromną sympatią dzieci. Asystenci biblioteczni rozmawiali z najmłodszymi uczniami na temat zasad bezpieczeństwa obowiązujących w domu, na ulicy i w szkole. Sznupek uważnie przysłuchiwał się wypowiedziom dzieci
i nagradzał je brawami. Dzieci wysłuchały też wierszy o misiach czytanych przez koleżanki i kolegów z gimnazjum. Uczestniczyły w konkursach - młodsze dzieci odpowiadały na pytania z wysłuchanych tekstów literackich oraz rozwiązywały zagadki o zwierzętach, a starsze zmierzyły się z testem przyrodniczym dotyczącym życia niedźwiedzi. Dzieci wzięły też udział w konkurencji polegającej na rozpoznaniu misiowego przysmaku. Z opaską na oczach próbowały miodu i dżemu. Wszyscy uczestnicy szkolnych obchodów Dnia Pluszowego Misia odznaczeni zostali "misiową odznaką", wykonaną specjalnie na tę okazję przez Weronikę i Agnieszkę- uczennice kl. II gimnazjum. Dzieci otrzymały słodki poczęstunek w postaci pysznych kruchych ciasteczek m.in. w kształcie misiów, które upiekł na tę okazję Janek z klasy II gimnazjum. Obchodom Dnia Pluszowego Misia towarzyszyła wystawa ok. 50 pluszowych misiów oraz przepięknie udekorowanych przez poszczególne klasy sylwetki misiów. Wszystkie klasy otrzymały upominki i dyplomy za udział w szkolnych obchodach Dnia Pluszowego Misia. Dzieci bardzo chętnie pozowały do pamiątkowego zdjęcia ze Sznupkiem.