Spotkanie autorskie z panem Sebastianem Sobowcem

26 listopada w naszej szkole odbyło się spotkanie z ornitologiem - panem Sebastianem Sobowcem, autorem książek o tematyce przyrodniczej i turystycznej. Pan Sebastian zajmuje się badaniem zasobów przyrody Kotliny Sandomierskiej, Wyżyny Sandomierskiej, Doliny Wisły oraz Roztocza, fotografowaniem przyrody, przewodnictwem terenowym oraz edukacją. Tematem spotkania,
w którym uczestniczyli uczniowie szkoły podstawowej było Dokarmianie ptaków oraz ich przystosowanie do zimy. Pan Sebastian przedstawił zasady dokarmiania ptaków. Uczniowie dowiedzieli się m.in., że nie należy karmić ptaków chlebem, nie wolno podawać pokarmów słonych oraz suszonych owoców.
Dzieci poznały rodzaje karmników, dowiedziały się, gdzie należy ustawić karmniki, aby zwierzęta nie zaatakowały dokarmianych ptaków. Gość zadawał zagadki, a za udzielenie poprawnej odpowiedzi nagradzał uczniów pocztówkami. Pan Sobowiec opowiedział wiele ciekawostek temat ptaków oraz naśladował ich głosy. Dzieci dowiedziały się, że sójka potrafi nauczyć się mówić do 40 słów oraz można nauczyć ją naśladowania odgłosu jadącego samochodu.
Nasz gość opowiadał bardzo ciekawie, a jego wykład wzbogacony był prezentacją multimedialną. Ponadto, po spotkaniu była możliwość zakupu pocztówek, książek oraz naklejek autorstwa pana Sebastiana Sobowca, co cieszyło się dużym zainteresowaniem uczniów.