SzkOła Podstawowa im. Bolesława Prusa w Garnku


SZKOLNY MISTRZ WIEDZY LOTNICZEJ

W dniu 18 listopada 2016r. w Zespole Szkół im. B. Prusa w Garnku odbył się Szkolny Konkurs „Szkolny Mistrz Wiedzy Lotniczej”.
Turniej został zrealizowany jest co roku z inicjatywy naszego absolwenta Dawida Witczaka, ucznia IV Liceum Ogólnokształcącego im. H. Sienkiewicza w Częstochowie. Dawid jest wielkim pasjonatem lotnictwa, zaś nasi uczniowie dzięki konkursowi zdobyli dużą wiedzę. W tym roku Dawid Witczak wspólnie z Błażejem Ledwanem, również naszym absolwentem przygotowali konkurs doskonale i wykazali się odpowiedzialności, kreatywności i pełnym profesjonalizmem.
Tematem konkursu była wiedza lotnicza.. W konkursie wzięło udział 18 uczestników z klas. IV-VI i I-III gimnazjum.
Zadaniem uczniów było rozwiązanie testu jednokrotnego wyboru. W wyniku tego test wyłoniono finalistów, którzy zmagali się w eliminacjach ustnych. Zwycięzcami zostali:
Kategoria IV-VI
I miejsce: Patryk Dymczyk – kl. V
II miejsce: Julia Grzywna – kl. VI
III miejsce: Mateusz Wójcik – kl. VI

Kategoria kl. I-III gimnazjum
I miejsce: Artur Matuszczyk – kl. III gimnazjum
II miejsce: Michał Lechnaty – kl. III gimnazjum
III miejsce: Michał Ceślak – kl. II gimnazjum

Organizatorzy przygotowali prezentację multimedialną pt. Wiedza Lotnicza. Uczestnicy poznali wiadomości dotyczące samolotów, linii lotniczych, rodzajów samolotów, jak również poznali portal internetowy esky.pl, gdzie można śledzić loty samolotów na całym świecie. Na zakończenie zwycięzcy i uczestnicy otrzymali nagrody oraz dyplomy.
Konkurs nie odbyłby się, gdyby nie przychylność dyrekcji Zespołu Szkół w Garnku pani Anidy Chybalskiej. Sponsorami konkursu byli: Samorząd Uczniowski oraz opiekunowie SU. Sedwcznie wszystkim dziękujemy uczestnikom, ale przede wszystkim naszym absolwentom, Dawdowi Witczakowi oraz Błażejowi legwanowi, za to, że poświęcili swój czas i energię.

Izabela Canghelaris
Luiza Juszczyk

lot.jpg

Wróć

Copyright © 2010 - A.W.
zalecana przeglądarka - Internet Explorer v. 7.0
kopiowanie i nieautoryzowane wykorzystywanie materiałów umieszczonych w serwisie - zabronione