20. Międzynarodowe Targi Książki w Krakowie

28 października uczniowie naszej szkoły pod opieką p. Joanny Wójcik uczestniczyli w 20. Międzynarodowych Targach w Krakowie. Był to wyjazd edukacyjny, podczas którego uczestnicy mieli możliwość udziału w spotkaniach autorskich oraz bezpośredniej rozmowy z autorami książek. Uczniowie zwiedzali stoiska wydawnicze., a na nich poznali nowości światowej literatury, wzięli udział w akcjach i konkursach z nagrodami, obejrzeli ciekawe wystawy - np. obrazów ułożonych z puzzli, a także zdobyli autografy znanych osób. Targi Książki to najlepsza forma promocji czytelnictwa w jakiej nasi uczniowie do tej pory wzięli udział. Ważnym punktem wycieczki był spacer po Rynku oraz wspólne zdjęcie pod pomnikiem Adama Mickiewicza. Uczestnicy wyjazdu wysłuchali też hejnału z wieży Kościoła Mariackiego.

targi.jpg