Dzień Edukacji Narodowej

14 października 2016 roku odbyła się akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej, Dnia Patrona oraz Ślubowania I klasy gimnazjum. Uroczystość rozpoczęła się powitaniem gości oraz wszystkich zgromadzonych. Następnie, zgodnie z tradycją naszej szkoły, uczniowie I klasy gimnazjum, powtarzając słowa przysięgi, złożyli ślubowanie, a następnie przybliżyli postać Bolesława Prusa w krótkim programie artystycznym. Z okazji Dnia Patrona odbyło się rozstrzygnięcie Szkolnego Konkursu Plastyczno - Multimedialnego pt. "Patron naszym wzorem".
W drugiej części akademii dotychczasowa praca i poświęcenie pedagogów oraz pracowników szkoły zostały uhonorowane życzeniami i podziękowaniami od organu prowadzącego, zaproszonych gości oraz uczniów. Wójt Gminy Kłomnice Pan Piotr Juszczyk i Przewodniczący Komisji Oświaty - Pan Wojciech Szymczyk po przekazaniu życzeń wręczyli Nagrody Wójta za szczególne osiągnięcia dydaktyczne Pani Ewie Wrońskiej, Pani Ilonie Raźniak i Pani Dyrektor Anidzie Chybalskiej oraz list gratulacyjny z okazji otrzymania nagrody Śląskiego Kuratora Oświaty Pani Joannie Wójcik. Życzenia i słowa uznania wyrazili również Radni Gminy Kłomnice: Pani Anna Koza i Pan Sławomir Jurczyk. Uczniowie swą wdzięczność wobec nauczycieli wyrazili piosenkami, wierszami i drobnymi upominkami.

słoneczniki.jpg