ŚLUBOWANIE PIERWSZAKÓW

W roku szkolnym 2016/2017, w związku ze zmianą w systemie edukacji polegającą na odejściu od obowiązku szkolnego dla sześciolatków, klasa pierwsza liczy siedmiu uczniów z rocznika 2009
i 2010.Czworo dzieci z tej grupy było pasowanych na uczniów w ubiegłym roku szkolnym.
Dnia 17 października 2016r. wszyscy złożyli uroczyste ślubowanie, a trzech chłopców zostało pasowanych na uczniów naszej szkoły.
Mali poszukiwacze wiedzy zobowiązali się, że będą dbać o dobre imię szkoły, szanować kolegów, pracować pilnie, by zdobywać wiedzę i rozwijać swoje talenty.
Przedstawienie pt. „Topiciele”, przygotowane przez pierwszaków, nawiązywało do podręczników, na których uczniowie pracują.Publiczność nagrodziła małych aktorów gromkimi brawami.Podczas uroczystości pasowani uczniowie otrzymali pamiątkowe dyplomy i legitymacje szkolne, a wszystkie pierwszaki – globusy na dobry początek zakupione przez rodziców.
Życzymy uczniom klasy pierwszej, aby tworzyli zgraną grupę, która pomaga sobie w kłopotach
i umie cieszyć się wspólnie z każdego sukcesu.