SUKCES DAWIDA WITCZAKA

I posiedzenie Rady Dzieci i Młodzieży przy MEN Anna Zalewska, Minister Edukacji Narodowej powołała członków Rady Dzieci i Młodzieży Rzeczypospolitej Polskiej przy MEN. – Chcę, byście byli partnerami do różnego rodzaju projektów. Liczę na wasz głos doradczy – powiedziała minister Anna Zalewska podczas uroczystości nadania aktów powołania do Rady. – Będziemy się spotykać cyklicznie, czekam na wasze pomysły, ale też uwagi – dodała Anna Zalewska. Powołania z rąk minister edukacji odebrało 32 uczniów ze szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych z całej Polski. Zostali oni wybrani spośród 266 osób, którzy zgłosili swój udział w Radzie. Pomysł utworzenia Rady Dzieci i Młodzieży zrodził się tuż przed 1 czerwca. Podczas XXII sesji Sejmu Dzieci i Młodzieży, szefowa MEN powiedziała młodym parlamentarzystom Sejmu Dzieci i Młodzieży, że decyzją premier Beaty Szydło powoła taką Radę przy MEN. Chętni do udziału w radzie musieli wypełnić formularz zgłoszeniowy, podać swoje dane oraz uzasadnić, dlaczego to właśnie oni powinni zostać jej członkami. Wyłoniliśmy 16 członków rady (po jednym z każdego województwa) i ich 16 zastępców. Rada ma charakter konsultacyjny. Zadaniem Rady Dzieci i Młodzieży Rzeczypospolitej Polskiej przy Ministrze Edukacji Narodowej jest wyrażanie opinii, w tym przedstawianie propozycji w kwestiach dotyczących dzieci i młodzieży, a także tych związanych z planowanymi zmianami. Jednym z reprezentantów województwa śląskiego jest nasz absolwent Dawid Witczak, obecnie uczeń IV Liceum Ogólnokształcącego im. H. Sienkiewicza w Częstochowie. Gratulujemy Dawidowi wielkiego sukcesu oraz ciekawej i owocnej pracy w Radzie Dzieci i Młodzieży.