SzkOła Podstawowa im. Bolesława Prusa w Garnku


Konkurs piosenki angielskiej

W dniu 17 maja 2016r. w Zespole Szkół im. B. Prusa w Garnku odbył się po raz piąty konkurs piosenki angielskiej ENGLISH SONGS FESTIVAL. Został zorganizowany przez nauczycieli języka angielskiego Zespołu Szkół w Garnku: Małgorzatę Ziębę, Izabelę Canghelaris oraz Renatę Chrostowską. Każdego roku ta impreza cieszy się dużym zainteresowaniem uczniów i nauczycieli. Również w tym roku frekwencja była duża. W konkursie uczestniczyło 29 uczestników.
Naszym celem jest promowanie młodych talentów wokalnych, wspieranie uczniów, którzy nie wahają się śpiewać w języku angielskim, zachęcanie do zdrowej rywalizacji i dobrej zabawy, która towarzyszy uczestnikom i nauczycielom podczas każdego konkursu. Język angielski jest bardzo popularny na całym świecie i powinnością nauczycieli uczących języka jest zachęcać dzieci, uczniów już od najmłodszych lat do jego poznawania i robić wszystko, aby zechciały się go uczyć.
Poziom konkursu jest corocznie bardzo wysoki i w tym roku również uczniowie nie zawiedli i bardzo profesjonalnie przygotowali się do występów. Jury musiało dokonać trudnego wyboru. Jury reprezentowali: Elżbieta Łągiewka, muzyk i nauczyciel Zespołu Szkół w Skrzydlowie, Anna Pawłowska nauczyciel języka angielskiego, Elżbieta Twardoch nauczyciel Zespołu Szkół w Kłomnicach oraz Agnieszka Kloczkowska, nauczyciel Zespołu Szkół w Kłomnicach.
Jury wyłoniono następujących zwycięzców.

W kategorii klas I-III Szkoły Podstawowej:

GRAND PRIX otrzymała Dorota Stanisz – uczennica Zespołu Szkół w Kłomnicach;
I miejsce zdobył Bartosz Bąk, uczeń Zespołu Szkół w Kłomnicach;
II miejsce zajęła uczennica Zespołu Szkół w Konarach – Klaudia Chrząstek;
III nagrodę zdobyła Iga Małek uczennica Zespołu Szkół w Witkowicach.
Wyróżnienia powędrowały do: Lena Bajor uczennica Zespołu Szkół w Skrzydlowie, uczennicy Amelia Grabarczyk Zespołu Szkół w Zawadzie oraz Karolina Rachwalik uczennicy Zespołu Szkół w Kłomnicach.

W kategorii klas IV-VI Szkoły Podstawowej wyłoniono zwycięzców:

GRAND PRIX otrzymała Laura Grabarczyk uczennica Zespołu Szkół w Zawadzie;
I miejsce – Kacper Mierczak uczeń Zespołu Szkół w Borownie;
II miejsce – Antoni Sosnowski, uczeń zespołu Szkół w Rzerzęczycach;
III miejsce zdobyła Milena Cubała uczennica Zespołu Szkół w Witkowicach.
Do wyróżnionych przez jury należą: Marika Jabłońska- uczennica Zespołu Szkół w Dąbrowie Zielonej oraz Maja Gajewicz – uczennica Zespołu Szkół w Rzerzecycach, Lena Anklewicz uczennica Zespołu Szkół w Rzerzęczycach.

Dziękujemy opiekunom laureatów: p. Anecie Prokop, p. Joannie Sulidze, p. Krzysztofowi Jabłońskiemu, Ewie Kuchcińskiej, p. Arkadiuszowi Sitkowi, p. Agnieszce Szydzie, p. Annie Wawrzkiewicz,
p. Małgorzacie Gojević, p. Justynie Radeckiej, p. Barbarze Musiał, p. Sylwii Hadaś oraz p. Karolinie Stanisz za ich przygotowanie i motywowanie do nauki języków obcych. Życzymy nauczycielom wielu sukcesów i satysfakcji z pracy.
Wszyscy uczniowie: zwycięzcy oraz wyróżnieni otrzymali nagrody oraz dyplomy. Pozostali uczniowie również otrzymali drobne upominki na pamiątkę konkursu.
Podziękowania należą się sponsorom konkursu: Filharmonia Częstochowska im. B. Hubermana
w Częstochowie, Sklep Evita pana Tomasza Draba, Przedsiębiorstwo Handlowo-Usługowe AGRA
w Częstochowie, piekarnia Krysiak, Wydawnictwo Oxford, Kino Cinema City Galeria Jurajska
w Częstochowie oraz Radzie Rodziców Zespołu Szkół w Garnku. Dziękujemy również pani dyrektor Zespołu Szkół Anidzie Chybalskiej za przychylność i wsparcie konkursu. Gratulujemy wszystkim zwycięzcom i ich opiekunom, dziękujemy wszystkim za przybycie i udział. Życzymy wielu sukcesów na przyszłość i zapraszamy do nas za rok.

fest.jpg

Wróć

Copyright © 2010 - A.W.
zalecana przeglądarka - Internet Explorer v. 7.0
kopiowanie i nieautoryzowane wykorzystywanie materiałów umieszczonych w serwisie - zabronione