SzkOła Podstawowa im. Bolesława Prusa w Garnku


Rodzinna Majówka

Rodzice, uczniowie oraz nauczyciele Zespołu Szkół im. B. Prusa w Garnku po raz pierwszy zostali organizatorami wyjątkowego wydarzenia kulturalnego - festynu "Rodzinna Majówka 2016", który odbył się 1 maja na placu szkolnym. W imprezie licznie uczestniczyli uczniowie, rodzice, dziadkowie, a także mieszkańcy Garnka i okolicznych miejscowości oraz goście, którzy przybyli na długi weekend. Zgromadzonych gości o godz. 15.00 powitała pani Dyrektor Zespołu Szkół im. B. Prusa w Garnku - Anida Chybalska. "Rodzinną Majówkę" zaszczycili swą obecnością przedstawiciele Gminy Kłomnice oraz sponsorzy imprezy.
W programie festynu znalazły się atrakcje, z których mogli skorzystać wszyscy. Rodzice przygotowali dla odwiedzających stoiska gastronomiczne, na których oferowano kawę, ciasta oraz kiełbaski z grilla. Amatorzy słodyczy mogli skosztować lodów, popcornu i waty cukrowej. Zainteresowanie budziło stoisko, przy którym malowano dzieciom twarze oraz stoisko kosmetyczne z pokazami makijażu. Dzieci bawiły się na dmuchanej zjeżdżalni oraz zamku, a także korzystały z atrakcji, jaką było zwiedzanie wozu straży pożarnej.
Rodzinną Majówkę” prowadził wodzirej, który angażował do wspólnych zabaw dzieci i rodziców. Wszyscy aktywnie uczestniczyli w proponowanych przez niego formach rozrywki. Największą atrakcją festynu była wspólna zabawa pod nazwą „Prezent za liczbę”, zorganizowana dzięki pomocy i ofiarności licznych sponsorów. Wszyscy uczestnicy zabawy zostali nagrodzeni upominkami, a ponadto mieli możliwość otrzymania jednej 39 nagród głównych. Na scenie prezentowali się uczniowie szkoły. Można było podziwiać występy dzieci z klas I - III, uczniów uzdolnionych wokalnie oraz artystycznie. Na scenie odbywały się m.in. pokazy tańca. W czasie festynu zaprezentowała się grupa Mażoretek, Orkiestra Dęta Karczewice - Garnek oraz Koło Gospodyń Wiejskich "Garnkowianki". Ostatnim punktem programu był koncert zespołu Cover Max.
Festyn zakończył się o godz. 20.00 podsumowaniem dokonanym przez panią Dyrektor Szkoły. Pani Anida Chybalska wyraziła wdzięczność rodzicom, uczestniczącym dzieciom, sponsorom oraz nauczycielom wspierającym tę szczególną akcję. "Rodzinna Majówka" odbyła się dzięki hojności i życzliwości sponsorów - właścicieli miejscowych firm handlowo – usługowych, mieszkańców, Gminnego Ośrodka Kultury w Kłomnicach oraz ogromnemu zaangażowaniu Rady Rodziców. Festyn można uznać za udane przedsięwzięcie, o czym świadczą liczne pozytywne opinie uczniów, mieszkańców oraz gości. Był to prawdziwie rodzinny festyn.
Dyrekcja, uczniowie i nauczyciele Zespołu Szkół im. B. Prusa w Garnku składają serdeczne podziękowania rodzicom, właścicielom firm, przedstawicielom lokalnej władzy i wszystkim osobom zaangażowanym w organizację „Rodzinnej Majówki” za wsparcie, okazaną przychylność oraz pomoc.

Wróć

Copyright © 2010 - A.W.
zalecana przeglądarka - Internet Explorer v. 7.0
kopiowanie i nieautoryzowane wykorzystywanie materiałów umieszczonych w serwisie - zabronione