SzkOła Podstawowa im. Bolesława Prusa w Garnku


Dzień Samorządności

W dniu 2 kwietnia 2016r. w Zespole Szkół im. B. Prusa w Garnku odbył się Dzień Samorządności pod hasłem „Wehikuł czasu". Jest to nasza szkolna tradycja, dzięki której I Dzień Wiosny jest lubiany przez wszystkich. W tym dniu każdego roku odbywa się gala „Złotych Belfrów”. Jest to ceremonia wręczania statuetek dla nauczycieli w 6 kategoriach. W tym roku uczniowie nagrodzili następujących nauczycieli: najlepszy nauczyciel to pani Agnieszka Dróżdź, najlepsze poczucie humoru ma pan Roman Kordas, najlepszy wychowawca to pani Agnieszka Dróżdź, najostrzejszy nauczyciel to pani Ilona Raźniak i najbardziej sprawiedliwy to pan Agnieszka Dróżdź. W tym szczególnym dniu swoje nagrody otrzymują również uczniowie w 10 kategoriach: Szkolny Marzyciel, Szkolny Gaduła, Szkolny Mówca, Szkolny Gentelman, Szkolny Łasuch, Szkolna Złota Rączka, Szkolna Modnisia, Szkolny Śmieszek, Szkolny Sportowiec.
W drugiej cześć dnia przenieśliśmy się w świat muzyki z lat 60, 70, 80, 90 i czasów współczesnych. Jak każdego roku odbywa się turniej klasowy. Uczniowie walczyli o różnorakie tytuły: klasa najbardziej wesoła, klasa najbardziej ambitna, klasa najbardziej szalona, klasa najbardziej zorganizowana, klasa najbardziej pracowita, klasa najbardziej kreatywna. Zadaniem każdej klasy było przygotowanie utworów z poszczególnych lat. Występy odbywały się na żywo lub z playbacku. Uczniowie stanęli na wysokości zadania. Przygotowali się perfekcyjnie. Podczas tej muzycznej podróży w czasie gościliśmy na scenie Elvisa Presleya, Czerwone Gitary, Guns’n’roses, Michaela Jacksona, Piotra Rubika oraz Dodę. Na scenie gościły również hity disco polo. Zabawa była wymienia, wszyscy bawili się bardzo dobrze. Swój udział w Dniu Samorządności miały również nasi najmłodsi uczniowie, którzy uświetnili tej dzień tańcem, piosenkami, wierszami o tematyce wiosennej. Każda klasa otrzymała dyplom i słodkości.
Po wszystkich występach jury wręczyło klasom dyplomy i słodkości. Na koniec przewodnicząca szkoły musiała się rozstać z kluczem i zwrócić go Pani Dyrektor. Samorząd Uczniowski na koniec przygotował niespodziankę dla Pani Dyrektor, dedykację muzyczną pt. „Jesteś szalona”. Na zakończenie cała społeczność szkolna, uczniowie i nauczyciele zatańczyli …….i tak minął kolejny dzień samorządności w ZS w Garnku……

IMG_0235.jpg

Wróć

Copyright © 2010 - A.W.
zalecana przeglądarka - Internet Explorer v. 7.0
kopiowanie i nieautoryzowane wykorzystywanie materiałów umieszczonych w serwisie - zabronione