Dzień Bezpiecznego Internetu

9 lutego 2016 r. Zespół Szkół im. B. Prusa w Garnku włączył się w obchody Dnia Bezpiecznego Internetu pod hasłem: „Lepszy Internet zależy od Ciebie!” w ramach programu Komisji Europejskiej "Safer Internet". W klasach II-III szkoły podstawowej odbyły się zajęcia na temat bezpieczeństwa w Internecie, przeprowadzone przez n-la bibliotekarza i asystentów bibliotecznych. Zajęcia te zakończyły się konkursami - quizami i tematycznymi zagadkami. Uczniowie obejrzeli filmy z cyklu "Owce w sieci" oraz wzięły udział interaktywnym quizie o bezpiecznym Internecie. Na korytarzu szkolnym powstała gazetka na temat bezpieczeństwa w sieci dla uczniów i rodziców. W gazetce szkolnej "Prus News" opracowana została specjalna rubryka, w której znalazły się wskazówki dotyczące bezpiecznego korzystania z Internetu i zapobiegania zagrożeniom. Działania podjęte przez Zespół Szkół im. B. Prusa w Garnku na rzecz Dnia Bezpiecznego Internetu zostały docenione przez Fundację Dzieci Niczyje oraz Naukową i Akademicką Sieć Komputerową - realizatorów programu w Polsce i potwierdzone certyfikatami dla szkoły oraz szkolnego koordynatora.

sieć.jpg