KONKURS GAZETEK SZKOLNYCH

Po raz drugi w Zespole Szkół im. B. Prusa w Garnku został zorganizowany Powiatowy Konkurs Gazetek Szkolnych z dodatkiem promującym czytelnictwo. Poprzez udział w tym konkursie uczestnicy mają możliwość promowania działalności redakcji gazetki szkolnej, rozwijanie umiejętności dziennikarskich, polonistycznych, społecznych, wymiany doświadczeń między redakcjami gazetek, a także promowania czytelnictwa. W II Powiatowym Konkursie Gazetek Szkolnych z dodatkiem promującym czytelnictwo uczestniczyło 7 szkół z powiatu częstochowskiego oraz Częstochowy. Komisja konkursowa w składzie:
p. Józef Żmudziński - organizator Częstochowskiego Przeglądu Gazet Szkolnych, p. Renata Wasiak, p. Dorota Majchrzak, p. Małgorzata Smolarczyk - bibliotekarki Gminnej Biblioteki Publicznej w Częstochowie, p. Anida Chybalska - dyrektor Zespołu Szkół w Garnku, informatyk
dokonała wnikliwej oceny gazetek według ustalonych wcześniej kryteriów, wśród których znalazły się: oryginalność i dobór treści, walory dydaktyczno - wychowawcze, różnorodność tematyki i form wypowiedzi dziennikarskiej, styl wypowiedzi, poprawność ortograficzna i językowa, opracowanie techniczne i szata graficzna oraz profesjonalizm formalny (numeracja stron, stopka redakcyjna).
Wyniki II Powiatowego Konkursu Gazetek Szkolnych z dodatkiem promującym czytelnictwo są następujące:

I miejsce "Z Plecaka Uczniaka" - Szkoła Podstawowa nr 31 w Częstochowie;"Piątka" - Gimnazjum nr 5 w Częstochowie
II miejsce "Szczęśliwa siódemka" - Gimnazjum nr 7 w Częstochowie
III miejsce " Szkolny Expres" - Zespół Szkół w Kłomnicach
wyróżnienie "Gimbuś" - Gimnazjum w Starym Cykarzewie; "New Żaczek" - Zespół Szkół w Rzerzęczycach; "Prus News" - Zespół Szkół im. B. Prusa w Garnku.

Sponsorem nagród w konkursie był p. Robert Kępa - prezes Fundacji Reszków.

gazetki.jpg