Konkurs "Kwadrans przed sprawdzianem"

W dniu 14 marca 2016r. w Zespole Szkół im B. Prusa w Garnku odbył się III Powiatowy Konkurs Matematyczny "Kwadrans przed sprawdzianem". Został on zorganizowany przez nauczycieli matematyki ZS w Garnku: p. A. Dróżdż, p. I. Raźniak i p. E. Wrońską. Na konkurs przyjechali zaproszeni goście: Wójt Gminy Kłomnice p. Piotr Juszczyk, Zastępca Wójta p. Adam Śliwakowski, Radny Powiatu częstochowskiego p. Leszek Wiśniewski, Radni Gminy Kłomnice p. Anna Koza i
p. Sławomir Jurczyk.
W konkursie wzięło udział 20 uczniów z 10 szkół podstawowych (Kłomnice, Zawada, Skrzydlów, Konary, Rzerzęczyce, Lgota Mała, Cykarzew Stary, Olbrachcice, Dabrowa Zielona i Garnek). Konkurs miał charakter pisemny. Uczniowie mieli do rozwiązania 21 zadań zamkniętych i 4 zadania otwarte.Po wysiłku umysłowym dla uczestników konkursu odbył się poczęstunek.
W oczekiwaniu na wyłonienie zwycięzców uczniowie wykonali wielkanocnego zajączka.
Po sprawdzeniu arkuszy konkursowych przez komisję o poszczególnych miejscach decydowała ilość punktów z testu:

I miejsce – Filip Woldan, uczeń SP w Kłomnicach;
II miejsce – Karolina Kosmala, uczennica SP w Garnku;
III miejsce – Karolina Kluska, uczennica SP w Lgocie Małej;
Wyróżnienie – Piotr Rorat, uczeń SP w Dąbrowie Zielonej.

Wszyscy laureaci otrzymali nagrody i dyplomy, a pozostali uczestnicy dyplomy i nagrody pocieszenia. Nagrody te ufundowane były przez sponsorów: Starostwo Powiatowe, firma wielobranżowa SOFTMAR p. Mariusz Szafraniec oraz organizacje działające przy naszej szkole.
Na koniec pan Wójt Gminy Kłomnice pogratulował wszystkim uczestnikom i podziękował nauczycielom za przygotowanie uczniów do konkursu.
Wszystkim zwycięzcom i ich opiekunom gratulujemy i dziękujemy za przybycie na konkurs.