Wycieczka do filii GBP w Pacierzowie

18 grudnia 2015r. uczniowie kl. IV i V Zespołu Szkół im B. Prusa w Garnku uczestniczyli w wycieczce do filii Gminnej Biblioteki Publicznej w Pacierzowie. Dzieci zwiedziły najnowszą i najnowocześniejszą bibliotekę w gminie Kłomnice, poznały jej zasoby oraz uczestniczyły w lekcji nt. "Zbiory i zasoby Biblioteki Publicznej w Pacierzowie". Uczniowie zapoznali się z tradycyjnym katalogiem bibliotecznym oraz katalogiem on-line, wykonywali również ćwiczenia praktyczne z ich wykorzystaniem. Pani Dorota Majchrzak zaprezentowała zasoby biblioteki internetowej Wolne Lektury i sposób posługiwania się nią. Wszyscy mieli możliwość wyszukania w bibliotece internetowej swojej ulubionej książki. Odwiedzinom w filii GBP w Pacierzowie towarzyszyła wspaniała atmosfera, uczniowie otrzymali pamiątkowe zakładki do książek oraz słodki poczęstunek.
Na zakończenie skorzystali z atrakcji biblioteki, jakimi są gry - cymbergaj i piłkarzyki.

20151218_091412.jpg