Dzień Pluszaka

W tradycję naszej szkoły wpisały się coroczne obchody Międzynarodowego Dnia Pluszowego Misia. W tym roku były one wyjątkowe, dzięki pomysłowości i rzetelnej pracy asystentów bibliotecznych - uczniów klasy I gimnazjum. Dzień Pluszowego Misia przybrał formę zajęć w każdej klasie I- III oraz w oddziale przedszkolnym. Dzieci słuchały wierszy o misiach oraz opowiadania "O misiu podróżniku", czytanych przez koleżanki i kolegów z gimnazjum. Uczestniczyły w konkursach - młodsze dzieci odpowiadały na pytania z wysłuchanych tekstów literackich oraz rozwiązywały zagadki o zwierzętach, a starsze zmierzyły się z testem przyrodniczym dotyczącym życia niedźwiedzi. Wszyscy mieli również możliwość złożenia życzeń misiom. Dzieci uczestniczyły też w konkurencji polegającej na rozpoznaniu misiowego przysmaku. Z opaską na oczach próbowały miodu i dżemu. Wszyscy uczestnicy szkolnych obchodów Dnia Pluszowego Misia odznaczeni zostali "misiową odznaką", wykonaną specjalnie na tę okazję przez Weronikę - uczennicę kl. I gimnazjum. Dzieci otrzymały słodki poczęstunek w postaci pysznych kruchych ciasteczek m.in. w kształcie misiów, które upiekli: Jaś, Martynka, Weronika i Agnieszka z klasy I gimnazjum. Obchodom Dnia Pluszowego Misia towarzyszyła wystawa ok. 50 pluszowych misiów. Odbył się też konkurs plastyczny na najpiękniej udekorowanego misia, w którym zwyciężyli:

Klaudia Ślęzak,kl.III- I miejsce
Julia Małolepsza, kl. IIa - II miejsce
Wiktoria Stachoń, kl. IIb - II miejsce
Szymon Sztuk, oddział przedszkolny - III miejsce
Lena Lara, kl. I - III miejsce

Wszyscy laureaci otrzymali nagrody i dyplomy, pozostali uczestnicy drobne upominki, a każda klasa nagrodzona została dyplomem za udział w szkolnych obchodach Dnia Pluszowego Misia.

miś.jpg