AKCJA CHARYTATYWNA "WIGILIA Z POLAKAMI NA WILEŃSZCZYŹNIE"

Nasza szkoła włącza się do akcji charytatywnej prowadzonej przez Towarzystwo Patriotyczne "KRESY" i księdza Ryszarda Umańskiego mającej na celu pomoc Polakom mieszkającym na Wileńszczyźnie. Akcja polega na zbiórce artykułów żywnościowych i artykułów szkolnych, które trafią do polskich rodzin na Kresach w okresie świąt Bożego Narodzenia. W tym roku pomocą zostaną objęci mieszkańcy gminy Jaszuny i polska szkoła podstawowa w Pakienie oraz mieszkańcy gminy Mickuny i szkoła średnia w Ławryszkach. Serdecznie zachęcamy uczniów do przynoszenia: artykułów spożywczych o długim terminie ważności (w tym również: produktów potrzebnych do świątecznych wypieków) słodyczy, książek, książeczek, zeszytów, przyborów szkolnych, gier planszowych, zabawek. Akcję szkolną prowadzą Samorząd Uczniowski oraz Koło Wolontariatu wraz z opiekunami. Termin zakończenia zbiórki - 25 listopada.

wilno.jpg