Dzień Edukacji Narodowej

14 października 2015 roku odbyła się akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej, Dnia Patrona oraz Ślubowania I klasy gimnazjum. Uroczystość rozpoczęła się powitaniem gości oraz wszystkich zgromadzonych. Następnie, zgodnie z tradycją naszej szkoły, uczniowie I klasy gimnazjum, powtarzając słowa przysięgi, złożyli ślubowanie. Po ślubowaniu gimnazjaliści przybliżyli postać Bolesława Prusa – patrona szkoły w krótkim programie artystycznym. Dopełnieniem części poświęconej patronowi był quiz - PRUSOLIADA, w którym brali udział uczniowie klasy VI szkoły podstawowej w składzie : Karolina Kosmala, Luiza Gągała, Ewelina Zatoń, Mateusz Piasecki oraz uczniowie klasy III gimnazjum w składzie: Dawid Witczak, Katarzyna Łągiewka, Kamil Basiński, Adam Klec, Jakub Bednarczyk.Zwycięzcą konkursu zostali uczniowie klasy VI. Uczestników nagrodzono cukierkami, bo Prus często rozdawał cukierki dzieciom.
W drugiej części akademii dotychczasowa praca i poświęcenie pedagogów oraz pracowników szkoły zostały uhonorowane życzeniami i podziękowaniami od organu prowadzącego, zaproszonych gości oraz uczniów. Zastępca wójta Pan Adam Śliwakowski po wygłoszeniu życzeń wręczył Nagrody Wójta za szczególne osiągnięcia dydaktyczne Pani Dorocie Kozłowskiej oraz Pani Luizie Juszczyk. Życzenia i słowa uznania przekazali również Radny Powiatu Częstochowskiego Pan Leszek Wiśniewski oraz Radny Gminy Kłomnice Pan Sławomir Jurczyk. Uczniowie śpiewem, wierszami i drobnymi upominkami uczcili Dzień Edukacji Narodowej.

den.jpg