Z drogowskazami w świat

W dniu 26 czerwca o godz. 9.00 po Mszy Św. cała społeczność szkolna spotkała się na sali gimnastycznej Zespołu Szkół im. Bolesława Prusa w Garnku. Rozpoczęła się uroczystość zakończenia roku szkolnego 2014/2015 oraz pożegnanie klasy III gimnazjum. W akademii wzięli udział: Dyrektor Szkoły p. Anida Chybalska, Wicedyrektor p. Katarzyna Fabrykowska, Przewodnicząca Rady Rodziców p. Joanna Pełczyk, rodzice, nauczyciele, pracownicy szkoły i uczniowie. Na uroczystość przybyła również część zaproszonych gości:Zastępca Wójta Gminy Kłomnice, p. Adam Śliwakowski, główna księgowa placówek oświatowych, p. Ewa Dąbrowska, radny powiatu, p. Leszek Wiśniewski, zastępca Przewodniczącego Rady Gminy, p. Wiesława Jędras, radny Gminy Kłomnice, p. Sławomir Jurczyk,ksiądz proboszcz Alojzy Zatoń.
Po odśpiewaniu hymnu państwowego i hymnu szkoły odbyło się uroczyste przekazanie sztandaru szkoły w ręce reprezentantów klasy drugiej. Potem uczniowie klasy III gimnazjum złożyli ślubowanie, w którym przyrzekali godnie reprezentować imię szkoły, pracować nad doskonaleniem swego charakteru, dążyć do zdobycia nowych wiadomości i umiejętności.
Następnie głos kolejno zabrali p. Dyrektor Anida Chybalska, p. Wójt Adam Śliwakowski oraz p. Joanna Pełczyk.
Część artystyczną, tradycyjnie już, przygotowali i przedstawili uczniowie klasy III Gimnazjum w Garnku opuszczający tego dnia mury szkoły. Występy absolwentów nawiązywały do konieczności pokonywania drogi życiowej, na której są wyboje i nieoznakowane zakręty. Uczniowie przekonywali, że tylko dzięki takim drogowskazom życiowym jak: wolność, prawda, dom, wiara, nadzieja, miłość łatwiej osiągnąć cele życiowe.Nie zabrakło też akcentów humorystycznych. Uczniowie zaprezentowali zabawne wspomnienia z życia klasy w formie krótkich wierszy. Podziękowali także wszystkim pedagogom za trud nauczania. Podczas trwania akademii wielu uczniów i nauczycieli nie potrafiło powstrzymać łez wzruszenia.
Następnie z rąk Pani Dyrektor świadectwa odebrali uczniowie, którzy osiągnęli wysokie wyniki w nauce i zasłużyli na świadectwo z biało – czerwonym paskiem. Pani Dyrektor wręczyła również listy gratulacyjne rodzicom wyróżnionych uczniów. Potem nastąpiło rozdanie pozostałych świadectw. Po części oficjalnej uczniowie z kl. III udali się do swojej klasy na skromny poczęstunek przygotowany przez rodziców.

slone.jpg