Dzień Dziecka

Wspaniała zabawa, słoneczna pogoda i mnóstwo atrakcji - tak można określić Dzień Dziecka zorganizowany przez dyrekcję, nauczycieli, pracowników i rodziców Zespołu Szkół im. B. Prusa w Garnku. Miejscem imprezy był pięknie udekorowany na tę okoliczność plac szkolny oraz Park im. Braci Reszke.
Najpierw odbyła się akcja Cały Garnek biega z nami w ramach ogólnopolskiego programu CEO "WF z Klasą". Był to bieg sztafetowy, w którym brali udział zgłoszeni wcześniej uczniowie z każdej klasy, nauczyciele, rodzice i mieszkańcy Garnka i okolic. Uczestnicy wspólnymi siłami pokonali 48 km 400 m. Bieg rozpoczęli najmłodsi z klas I-III, następnie uczniowie szkoły podstawowej IV-VI i uczniowie gimnazjum I-III. Do sztafety dołączyli nauczyciele, rodzice i mieszkańcy. Najmłodszy uczestnik miał 2 lata. W biegu uczestniczyło w sumie 110 zawodników. Najmłodsi zostali obdarowani odblaskami do tornistrów.
Atrakcją dla najmłodszych uczniów był maraton czytelniczy pn. Cały Garnek czyta dzieciom zorganizowany w ramach XIV Ogólnopolskiego Tygodnia Czytania Dzieciom oraz podsumowania ogólnopolskiego programu CEO "Poczytaj mi, przyjacielu", w którym uczestniczy nasza szkoła. Uczniowie wysłuchali najpopularniejszych wierszy tj. Spóźniony słowik, Ptasie radio, Zosia Samosia, Bambo, Okulary, Kotek, Pali się, Katar, Samochwała oraz zagadek w interpretacjach dorosłych. Wśród osób czytających dzieciom byli: pani Anida Chybalska - dyrektor Z. S. w Garnku, pani Wiesława Jędras - radna Gminy Kłomnice, pani Anna Koza - radna Gminy Kłomnice, pani Małgorzata Smolarczyk i pani Dorota Majchrzak - bibliotekarki z Gminnej Biblioteki Publicznej, pani Joanna Pełczyk - przewodnicząca Rady Rodziców, pani Magdalena Ciastek - prezes Stowarzyszenia "Razem dla Garnka" pani Grażyna Grabowska - wychowawczyni oddziału przedszkolnego, pani Alina Matuszczyk - pedagog oraz pan Konrad Lampa - strażak z OSP Karczewice - Garnek.
Dzieci mogły wykazać się sprawnością fizyczną i umiejętnością rywalizacji, uczestnicząc w konkursach i grach sportowych, przeprowadzonych przez nauczycielki edukacji wczesnoszkolnej. Uczestnicy konkurencji nagradzani byli upominkami. Największą jednak atrakcją okazała się zabawa na dmuchanym zamku, zwiedzanie wozu strażackiego oraz malowanie twarzy.
Doskonałej zabawie towarzyszyły kiermasze słodkości, zdrowej żywności, na którą składały się: chleb z domowego wypieku, bułki, masło oraz domowa lemoniada. Kiermasze przeprowadzone zostały przez Spółdzielnię Uczniowską, Szkolne Koło Wolontariatu oraz Samorząd Uczniowski. Rada Rodziców przygotowała kiełbaski z grilla dla wszystkich uczestników.
Imprezę uświetniły swym występem uczennice z grupy rytmiczno -tanecznej Czekoladki, która zaprosiła do wspólnej Zumby oraz uzdolnione wokalnie uczennice klasy V, które wykonały piosenki w języku angielskim.
Dzień Dziecka odbył się dzięki finansowemu zaangażowaniu Rady Rodziców oraz wsparciu sponsorów - firm: VIV Sp. z o.o oraz FTU Transym Sylwester Strojec, którym w imieniu dzieci składamy serdeczne podziękowania.

ddd.jpg