SzkOła Podstawowa im. Bolesława Prusa w Garnku


II Powiatowy Konkurs Recytatorski w Języku Angielskim

28 maja w naszej szkole odbył się II Powiatowy Konkurs Recytatorski w Języku Angielskim.
Celem konkursu była popularyzacja prozy krajów anglojęzycznych doskonalenie znajomości języka angielskiego oraz rozwijanie i wspieranie zdolności aktorskich wśród uczniów. Organizatorkami konkursu były p. I. Canghelaris i p. R. Chrostowska.
W tym roku uczniowie recytowali w języku polskim i niemieckim fragmenty powieści angielskiej pisarki Jane Austen. Najbardziej znane jej powieści, które doczekały się również ekranizacji to: "Duma i uprzedzenie", "Emma", "Rozważna i romantyczna".
W konkursie wzięli udział uczniowie ze szkół w Witkowicach, Kłomnicach, Zawadzie, Konarach, Skrzydlowie i Garnku.
W jury konkursowym zasiedli: pani Ewa Nieszporek - nauczyciel języka angielskiego, pani Ewa Makles - nauczyciel logopeda oraz pani Anna Pawłowska - nauczyciel języka angielskiego.
Poziom konkursu był wysoki, wszyscy uczestnicy byli solidnie przygotowani, odznaczali się oryginalnością i pomysłowością. Jury miało trudne zadanie. Wyniki konkursu były następujące:
I miejsce - Piotr Woldan - Zespół Szkół w Zawadzie
II miejsce - Julia Lechnata - Zespół Szkół w Garnku
III miejsce - Iga Kugiel - Zespół Szkół w Witkowicach
wyróżnienie - Anna Łapeta - Zespół Szkół w Kłomnicach
Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali dyplomy i atrakcyjne nagrody. Nagrody te były ufundowane przez sponsorów, którym chciałyśmy serdecznie podziękować:
pani dyrektor Zespołu Szkół w Garnku Anidzie Chybalskiej Firmie Transportowo- Usługowej „Transym” pana Sylwestra Strojca, Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa z Dyrektorem Oddziału w Częstochowie panem Stanisławem Gmitrukiem, Wydawnictwom Express Publishing i Oxford, Kino Cinema City Galeria Jurajska w Częstochowie.
Dziękujemy również za przychylność i wsparcie konkursu. Gratulujemy wszystkim zwycięzcom i ich opiekunom, dziękujemy wszystkim za przybycie i udział. Życzymy wielu sukcesów na przyszłość i zapraszamy do nas za rok.

IMG_5014.JPG

Wróć

Copyright © 2010 - A.W.
zalecana przeglądarka - Internet Explorer v. 7.0
kopiowanie i nieautoryzowane wykorzystywanie materiałów umieszczonych w serwisie - zabronione