SzkOła Podstawowa im. Bolesława Prusa w Garnku


ENGLISH SONGS FESTIVAL

W dniu 15 maja 2015r. w Zespole Szkół im. B. Prusa w Garnku odbył się po raz czwarty konkurs piosenki angielskiej ENGLISH SONGS FESTIVAL.
Został zorganizowany przez nauczycieli języka angielskiego Zespołu Szkół w Garnku: Małgorzatę Ziębę, Izabelę Canghelaris oraz Renatę Chrostowską.
Każdego roku ta impreza cieszy się dużym zainteresowaniem uczniów i nauczycieli. Również w tym roku frekwencja była duża. W konkursie uczestniczyło 20 uczestników.
Naszym celem jest promowanie młodych talentów wokalnych, wspieranie uczniów, którzy nie wahają się śpiewać w języku angielskim, zachęcanie do zdrowej rywalizacji i dobrej zabawy, która towarzyszy uczestnikom i nauczycielom podczas każdego konkursu. Język angielski jest bardzo popularny na całym świecie i powinnością nauczycieli uczących języka jest zachęcać dzieci, uczniów już od najmłodszych lat do jego poznawania i robić wszystko, aby zechciały się go uczyć. Poziom konkursu jest corocznie bardzo wysoki i w tym roku również uczniowie nie zawiedli i bardzo profesjonalnie przygotowali się do występów.
Jury musiało dokonać trudnego wyboru. Jury reprezentowali: Sylwia Baszyńska, muzyk i nauczyciel Zespołu Szkół w Skrzydlowie, Ewa Nieszporek nauczyciel języka angielskiego w Zespole Szkół w Pławnie, Elżbieta Twardoch nauczyciel Zespołu Szkół w Kłomnicach oraz przedstawiciel wydawnictwa Express Publishing, pan Arkadiusz Zięcik.
Jury wyłoniono następujących zwycięzców.
W kategorii klas I-III Szkoły Podstawowej:
I miejsce zdobył Antoni Sosnowski, uczeń Zespołu Szkół w Rzerzęczycach
II miejsce zajął uczeń Zespołu Szkół w Kłomnicach- Bartosz Bąk
III nagrodę zdobyła Laura Grabarczyk uczennica Zespołu Szkół w Zawadzie
Wyróżnienia powędrowały do: Pawła Kowalskiego ucznia Zespołu Szkół w Garnku oraz uczennicy Natalii Maj Zespołu Szkół w Rzerzęczycach.

W kategorii klas IV-VI Szkoły Podstawowej wyłoniono zwycięzców:
I miejsce – Milena Cubała uczennica Zespołu Szkół w Witkowicach
II miejsce - Klaudia Wrońska, uczennicy Zespołu Szkół w Garnku,
III miejsce zdobył Jakub Szymczak uczeń Zespołu Szkół w Skrzydlowie.
Do wyróżnionych przez jury należą:
Anna Łągiewka- uczennica Zespołu Szkół w Garnku oraz Wiktoria Nierobot – uczennica Zespołu Szkół w Kłomnicach.

Dziękujemy opiekunom laureatów: p. Joannie Romanowskiej, p. Anecie Prokop, p. Joannie Sulidze, p. Annie Pawłowskiej, p. Małgorzacie Gojević, p. Arkadiuszowi Sitkowi, p. Krzysztofowi Nowakowskiemu za ich przygotowanie i motywowanie do nauki języków obcych. Życzymy nauczycielom wielu sukcesów i satysfakcji z pracy.
Wszyscy uczniowie: zwycięzcy oraz wyróżnieni otrzymali nagrody oraz dyplomy. Pozostali uczniowie również otrzymali drobne upominki na pamiątkę konkursu. Podziękowania należą się sponsorom konkursu: Firma Transportowo- Usługowa „Transym” pana Sylwestra Strojca, Sklep Evita pana Tomasza Draba, Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa z Dyrektorem Oddziału w Częstochowie panem Stanisławem Gmitrukiem, piekarnia Krysiak, sklepik szkolny- Spółdzielnia Uczniowska „Grosik” ZS im. B. Prusa w Garnku, Wydawnictwa Express Publishing i Oxford, Kino Cinema City Galeria Jurajska w Częstochowie.
Dziękujemy również pani dyrektor Zespołu Szkół Anidzie Chybalskiej za przychylność i wsparcie konkursu.
Gratulujemy wszystkim zwycięzcom i ich opiekunom, dziękujemy wszystkim za przybycie i udział. Życzymy wielu sukcesów na przyszłość i zapraszamy do nas za rok.

IMG_4168.JPG

Wróć

Copyright © 2010 - A.W.
zalecana przeglądarka - Internet Explorer v. 7.0
kopiowanie i nieautoryzowane wykorzystywanie materiałów umieszczonych w serwisie - zabronione