SZKOLNY MISTRZ WIEDZY LOTNICZEJ

W dniu 20 maja 2015r. w Zespole Szkół im. B. Prusa w Garnku odbył się Szkolny Konkurs „Szkolny Mistrz Wiedzy Lotniczej”.
Turniej został zrealizowany z inicjatywy uczniów klasy II gimnazjum: Dawida Witczaka, Jakuba Bednarczyka, Kamila Karbowiaka oraz Adama Kleca.
Jest to przykład szkolnej innowacji zaproponowanej przez uczniów. Wykazali się odpowiedzialności, kreatywności i pełnym profesjonalizmem.
Tematem konkursu była wiedza lotnicza, która okazała się być pasą chłopców. W konkursie wzięło udział 12 uczestników z klas. IV-VI i I-III gimnazjum. Zadaniem uczniów było rozwiązanie testu jednokrotnego wyboru. W wyniku tego test wyłoniono finalistów, którzy zmagali się w eliminacjach ustnych. Zwycięzcami zostali:
Kategoria IV-VI
I miejsce: Mikołaj Mackiewicz – kl. V
II miejsce: Tatiana Mielczarek – kl. IV
III miejsce: Mateusz Wójcik – kl. IV

Kategoria kl. I-III gimnazjum
I miejsce: Kamil Basiński – kl. II gimnazjum
II miejsce: Katarzyna Łągiewka – kl. II gimnazjum
III miejsce: Bartosz Mielczarek – kl. II gimnazjum
Organizatorzy przygotowali prezentację multimedialną pt. Wiedza Lotnicza.
Uczestnicy poznali wiadomości dotyczące samolotów, linii lotniczych, rodzajów samolotów, jak również poznali portal internetowy esky.pl, gdzie można śledzić loty samolotów na całym świecie. Na zakończenie zwycięzcy i uczestnicy otrzymali nagrody, dyplomy oraz pamiątkowe długopisy.
Konkurs nie odbyłby się, gdyby nie przychylność dyrekcji Zespołu Szkół w Garnku pani Anidy Chybalskiej. Sponsorami konkursu byli: pani dyrektor ZS w Garnku Anida Chybalska, pani Wiesława Jędras- radna Gminy Kłomnice oraz Samorząd Uczniowski.
Konkurs zorganizowany i przeprowadzony przez uczniów jest czymś nowym w naszej szkole.
Uczniowie stanęli na wysokość zadana, wykazali się bardzo dużą wiedzą i dojrzałością i wysokim poziomem samodzielności.

Izabela Canghelaris
Luiza Juszczyk