SzkOła Podstawowa im. Bolesława Prusa w Garnku


OBCHODY DNIA ZWYCIĘSTWA

8 maja 2015r. przy grobie żołnierskim na cmentarzu parafialnym w Garnku odbyła się uroczystość związana z obchodami Dnia Zwycięstwa.
Zespół Szkół im. B. Prusa w Garnku reprezentowała delegacja uczniów wraz z panią dyrektor Anidą Chybalską i opiekunem Samorządu Uczniowskiego panią Izabelą Canghelaris. W uroczystości wzięli udział przedstawiciele Gminy Kłomnice z Wójtem Gminy – panem Piotrem Juszczykiem na czele, pan Robert Kępa oraz pan Jędrzej Moderski.
Zebrani uczcili pamięć poległych żołnierzy poprzez odśpiewanie hymnu państwowego przy sztandarze szkoły, złożenie wiązanek oraz zapalenie zniczy. Następnie uczniowie mieli możliwość udziału w niepowtarzalnej lekcji historii przeprowadzonej przez pana Moderskiego, który wspominał czas wojny i opowiadał o własnych doświadczeniach związanych z okupacją niemiecką.
W dalszej części spotkania pan Robert Kępa zwrócił uwagę, jak ważne jest wychowanie patriotyczne i czczenie pamięci poległych. Następnie pan wójt Piotr Juszczyk podziękował młodzieży i dyrekcji szkoły za udział w tej uroczystości. Na koniec spotkania pan Moderski na ręce pani dyrektor złożył mały upominek dla uczniów w postaci gry edukacyjnej „Mały Polak”.

Wróć

Copyright © 2010 - A.W.
zalecana przeglądarka - Internet Explorer v. 7.0
kopiowanie i nieautoryzowane wykorzystywanie materiałów umieszczonych w serwisie - zabronione