SUKCES W KONKURSIE WIEDZY POŻARNICZEJ

W dniu 18 kwietnia 2015r. w Zespole Szkół im. W. Szafera w Złotym Potoku odbyły się Eliminacje Powiatowe Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież zapobiega pożarom”.
Nasz uczeń Krzysztof Rakowski reprezentował Gminę Kłomnice w kategorii gimnazjum. Uczestnikami byli uczniowie z 10 powiatów z Powiatu Częstochowskiego. Organizatorem eliminacji było Prezydium Zarządu Oddziału Powiatowego ZOSP RP w Częstochowie. Uczestnicy konkursu rozpoczęli swoje zmagania rozwiązując test składający się z 30 pytań. Na podstawie testów zostali wyłonieni finaliści turnieju. W wyniku eliminacji ustnych Krzysztof Rakowski okazał się najlepszy i zdobył
I miejsce. Otrzymał pamiątkową statuetkę oraz tablet.
Tym samym reprezentował Gminę Kłomnice na eliminacjach wojewódzkich w Siewierzu w dniu 25 kwietnia 2015r. Krzysztof Rakowski bardzo dobrze poradził sobie na etapie pisemnym, jednak zabrakło 1 pkt. by mógł się wykazać w odpowiedziach ustnych. Gratulujemy Krzysztofowi Rakowskiemu za osiągniecie wysokich wyników w tym konkursie.
Dziękujemy dh Jarosławowi Łapeta za zorganizowanie transportu, materiały szkoleniowe i przyjazna atmosferę.
Izabela Canghelaris

straz.jpg