Z WIZYTĄ W OCZYSZCZALNI ŚCIEKÓW

Już od początku kwietnia uczniowie szkoły podstawowej przygotowują się do obchodów Dnia Ziemi, które zakończą się uroczystym finałem w dniu 30 kwietnia. W celu poszerzenia wiadomości na temat ekologii i ochrony środowiska najmłodsze dzieci udały się w piątek 24 kwietnia do Oczyszczalni Ścieków w Hubach. Pod bacznym okiem pracowników przyglądały się pracy pomp, filtrów i innych urządzeń, dzięki którym do rzeki trafia czysta woda. Na własne oczy przekonały się, że woda to skarb, który trzeba oszczędzać. Piękna słoneczna pogoda skłoniła najmłodszych do odwiedzenia "Tęczowej Krainy" w Kłomnicach i zabaw na świeżym powietrzu.