SzkOła Podstawowa im. Bolesława Prusa w Garnku


DZIEŃ ZIEMI

Wieloletnią tradycją naszej szkoły są kwietniowe obchody Dnia Ziemi.
Do tegorocznego święta uczniowie szkoły podstawowej i oddziału przedszkolnego przygotowywali się już od początku kwietnia. Najpierw nauczyciele przeprowadzili w klasach pogadanki na temat ekologii i ochrony środowiska, według scenariuszy otrzymanych od Fundacji "Arka", która propaguje w całej Polsce akcję LISTY DLA ZIEMI. W tym roku hasło przewodnie akcji brzmiało "Nie bądź jednorazowy". Uczniowie dowiedzieli się, co robić, aby zmniejszyć ilość wytwarzanych przez nas śmieci. Następnie wszystkie dzieci pisały listy dla Ziemi. Autorzy najpiękniejszych listów zostali nagrodzeni drobnymi upominkami. Ich prace można podziwiać na szkolnej wystawce.
Dla dzieci z klas młodszych i z oddziału przedszkolnego został zorganizowany konkurs na EKO - ZABAWKĘ.
Ze śmieci powstało ponad 40 różnych pomysłowych zabawek, wśród których były roboty, różnorodne pojazdy, wysoka rakieta, wielki zamek, różne domki, zwierzątka i gry. Rozstrzygnięcie konkursu i wręczenie nagród nastąpiło podczas szkolnych obchodów Dnia Ziemi w dniu 30 kwietnia. Tego dnia nasze szkolne święto uświetniły występy najmłodszych uczniów. Dzieci zaprezentowały okolicznościowe piosenki, układy taneczne, teatrzyki z udziałem leśnych duszków, owadów i chorej Pani Ziemi, której wszyscy starali się pomóc.
Na uroczystość przybyli zaproszeni goście i rodzice. Po występach na sali gimnastycznej uczniowie udali się w barwnym pochodzie ulicami Garnka na "Zielony Marsz". Skandowali hasła ekologiczne, nawołując mieszkańców naszej wsi do dbania o czystość i piękno środowiska. Link do filmiku z uroczystości

Wróć

Copyright © 2010 - A.W.
zalecana przeglądarka - Internet Explorer v. 7.0
kopiowanie i nieautoryzowane wykorzystywanie materiałów umieszczonych w serwisie - zabronione