Pasowanie na czytelnika

2 marca uczniowie klasy Ia i Ib szkoły podstawowej zostali włączeni w poczet czytelników biblioteki szkolnej. Odbyły się lekcje biblioteczne, których celem było pokazanie dzieciom biblioteki, wprowadzenie w świat książek, rozbudzanie chęci sięgania po książkę, wyrabianie prawidłowych nawyków czytelniczych oraz szacunku do książki. Pierwszoklasiści dowiedzieli się co to jest biblioteka, poznali zasady jej funkcjonowania, zapoznali się księgozbiorem oraz dowiedzieli się jak z niego korzystać. Rozwiązali zagadki związane z biblioteką oraz postaciami bajkowymi. Najważniejszym momentem lekcji było złożenie przyrzeczenia przez uczniów, po którym pani dyrektor wręczyła im dyplomy i upominki.

pas.jpg