SzkOła Podstawowa im. Bolesława Prusa w Garnku


Konkurs "Kwadrans przed sprawdzianem"

10 marca 2015r. w Zespole Szkół im. B. Prusa w Garnku odbył się II Powiatowy Konkurs Matematyczny "Kwadrans przed sprawdzianem". Został on zorganizowany przez nauczycieli matematyki ZS w Garnku: A. Dróżdż, I. Raźniak i E. Wrońską. Na konkurs przyjechał zastępca Wójta Gminy Kłomnice pan Adam Śliwakowski. W konkursie wzięło udział 17 uczniów z 8 szkół podstawowych(Kłomnice, Zawada, Skrzydlów, Witkowice, Konary, Garnek, Lgota Mała i Cykarzew Stary). Konkurs miał charakter pisemny. Uczniowie mieli do rozwiązania 20 zadań zamkniętych i 4 zadania otwarte. Maksymalnie mogli uzyskać 45 punktów.
Po wysiłku umysłowym dla uczestników konkursu odbył się poczęstunek. W oczekiwaniu na wyłonienie zwycięzców uczestnicy mieli okazję poznać ciekawe zjawiska, które można zaobserwować w przyrodzie oraz złudzenia optyczne.Prezentację przedstawili uczniowie klasy II gimnazjum w Garnku.
Po sprawdzeniu arkuszy konkursowych przez komisję o poszczególnych miejscach decydowała ilość punktów z testu:

I miejsce - Sandra Szyda ZS w Cykarzewie Starym
II miejsce - Patrycja Boral ZS w Garnku
III miejsce - Arkadiusz Kręt SP w Lgocie Małej, Maja Chrząstek ZS w Kłomnicach

Wszyscy laureaci otrzymali nagrody i dyplomy, a uczestnicy dyplomy i nagrody pocieszenia. Nagrody te były ufundowane przez sponsorów, którym chciałybyśmy serdecznie podziękować:Starostwo Powiatowe, Księgarnia i Hurtownia Taniej Książki w Tuliszkowie, Sklep "Evita" pana Tomasza Draba oraz Spółdzielnia Uczniowska "Grosik". Na koniec zastępca Wójta Gminy Kłomnice pan Adam Śliwakowski pogratulował wszystkim uczestnikom i podziękował nauczycielom za przygotowanie uczniów do konkursu.
Gratulujemy wszystkim zwycięzcom i ich opiekunom. Dziękujemy za przybycie i udział w konkursie.

IMG_2462.jpg

Wróć

Copyright © 2010 - A.W.
zalecana przeglądarka - Internet Explorer v. 7.0
kopiowanie i nieautoryzowane wykorzystywanie materiałów umieszczonych w serwisie - zabronione