MY FIRST ENGLISH EXAM

W dniu 5 marca 2015r. w Zespole Szkół im. B. Prusa w Garnku odbył się po raz pierwszy
Gminny Konkurs z Języka Angielskiego MY FIRST ENGLISH EXAM
pod Honorowym Patronatem Wójta Gminy Kłomnice.

Został zorganizowany przez nauczycieli języka angielskiego Zespołu Szkół w Garnku: Izabelę Canghelaris oraz Renatę Chrostowską.
Na konkurs przybyli zaproszeni goście: pan wójt Gminy Kłomnice Piotr Juszczyk oraz pani radna Gminy Kłomnice Wiesława Jędras.
W konkursie uczestniczyło 15 uczestników z 7 szkół z terenu Gminy Kłomnice.
Nauczyciele przygotowujący to: Anna Pawłowska (Skrzydlów), Joanna Romianowska (Rzerzęczyce), Ewa Kuchcińska (Konary), Joanna Suliga i Aneta Prokop (Kłomnice) oraz Aleksandra Knysak i Sylwia Hadaś (Witkowice).
Cel konkursu to promowanie nauki języka angielskiego, który odgrywa wiodącą rolę w porozumiewaniu się ludzi na całym świecie. Dlatego ważnym jest, aby zachęcać uczniów do doskonalenia znajomości tego języka.
Pragniemy serdecznie podziękować sponsorom konkursu:
- Panu Wójtowi Gminy Kłomnice Piotrowi Juszczykowi
- Pani dyrektor Zespołu Szkół w Garnku Anidzie Chybalskiej,
- Radzie Rodziców Zespołu Szkół im. B. Prusa w Garnku
- Wydawnictwom: Oxford i Macmillan
Zadaniem uczestników było rozwiązanie testu wzorowanego na sprawdzianie z języka angielskiego po kl. VI. Wszyscy uczniowie zaprezentowali wysoki poziom.
Laureaci konkursu i wyróżnieni otrzymali nagrody oraz dyplomy. Są to następujący uczniowie:

I miejsce: Oskar Szymczyk (Zespół Szkół w Witkowicach)
II miejsce: Marcin Piwowarczyk (Zespół Szkół w Kłomnicach)
III miejsce: Patrycja Boral (Zespół Szkół w Garnku)
Wyróżnienie: Wiktoria Kamińska (Zespół Szkół w Skrzydlowie)
Wyróżnienie: Patrycja Miśkiewicz (Zespół Szkół w Rzerzęczycach)
Pozostali uczestnicy otrzymali dyplomy i drobne upominki.
Na koniec pan wójt Piotr Juszczyk pogratulował wszystkim uczestnikom i podziękował nauczycielom za przygotowanie uczniów do konkursu.
Gratulujemy wszystkim zwycięzcom i ich opiekunom. Dziękujemy za przybycie i udział w konkursie. Życzymy wielu sukcesów na przyszłość i zapraszamy do nas za rok.

Izabela Canghelaris
Renata Chrostowska